Reklama
22 Czerwca 2018 Piątek
Dziś imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
Do końca roku zostało 193 dni.
Reklama
Reklama

 
Marsz dla „wyklętych”
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 29 września 2013 20:22


 

Blisko 80 osób wzięło wczoraj udział w „Marszu Pamięci” ulicami miasta na zakończenie uroczystości poświęconych odsłonięciu pomnika Żołnierzy Wyklętych. Marsz zorganizowały środowiska prawicowe.

 

„Marsz Pamięci” wyruszył ulicą Łaską sprzed kościoła p.w. św. Antoniego, gdzie wcześniej była msza w intencji żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. W marszu wzięły udział prawicowe oraz skrajnie prawicowe ugrupowania związane z ruchem narodowym: działacze zduńskowolskiej „Solidarności”, politycy lokalnych struktur PiS, Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo – Radykalny, Radykalni Patrioci”. Uczestnicy marszu skandowali m.in. hasła: „patriotyzm to nie obciach”, „Norymberga dla komuny”, „raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, „zero litości dla zdrajców polskości”, „Przybylskiego pamiętamy, komunistom żyć nie damy”, „Bóg, honor i ojczyzna”, „A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”. „Cześć i chwała bohaterom”. „Męstwo, duma, patriotyzm”. „Wyklęci, dzięki za wolność”.

 

Uczestnicy marszu przeszli następnie Aleją Kościuszki pod pomnik Żołnierzy Wyklętych.  

- Nieprzypadkowo się tutaj znaleźliśmy. Przyszliśmy oddać cześć żołnierzom wyklętym. To oni, najodważniejsi z odważnych, najwaleczniejsi z walecznych, żołnierze niezłomni, zdeptali zarówno swastykę jak i sierp i młot. To oni oddali życie, abyśmy dzisiaj my mogli mówić po polsku, a nie po rosyjsku czy po niemiecku – brzmiały słowa przemowy.

Do władz samorządowych skierowano apel, by Józefowi Przybylskiemu, komendantowi WiN w naszym mieście nadać tytuł honorowego obywatela Zduńskiej Woli. Wspomniano również o chęci zjednoczenia wszystkich środowisk narodowo – patriotycznych działających na tym terenie. Obwieszczono również o powołaniu w naszym mieście klubu im. Romana Dmowskiego.

Materiał filmowy - na www.TELEWIZJACENTRUM.pl


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: środa, 02 października 2013 11:36
 

Komentarze 

 
#17 2013-10-03 11:12
Do limo-stara lewacka metoda obrazania i rugowania z obszaru dyskusji publicznej tych ktorzy maja jedyne sluzne poglady w imieniu ludu pracujacego chlopstwa molorolnego i inteligencj pracujacej,Nie odniosles sie slowem do merytorycznych danych przedstawionych w moich postach.Lecz nazywasz mnie analfabeta i baranem.Przypominam tobie wyksztalciuchu iz Wincenty Witos mial 3 klasy szkoly podstawowej i jako Premier Rzadu Rp wygral wonje z bolszewikami w 1920r.Bo zwyciestwo w Bitwie Warszawskiej to ogromny wysilek Rzadu Polskiego w owym czasie i Polskiego spoleczenstwa,d la przypomnienia w owzcesnym Sejmie 30% poslow bylo analfabetami,Re asumujac nie trzeba znac ortografi by poznawac historie wlasnego narodu i kochac wlasna ojczyzne.Ten co chce zrozumie-a kto nie chce krtykuje nie majac innych argumentow.Polecam szkole kindersztuby i godnego traktowania swych rozmowcow.
Cytować
 
 
#16 2013-10-02 15:56
Cytuję obserwator11:
Jako Polak jestem dumny z tych mlodych ludzi ktorzy odrzucili libertynsko-relatywistyczne haslo Robta co Chceta.Ze wierni sa Narodowej Tradycji i oddaja Czesc Pamieci przodkow walczacych z dwoma okupantami Niemieckimi i Sowieckimi.To wielka zasluga ich rodzicow iz wychowali tych mlodych ludzi w poczuciu przynalezniosci do Polskiego Narodu,jego tradycji i przeslaniu Bog-Honor_Ojczyzna.Tak znienawidzonego przez tz czerwone harcerstwo lewaka Kuronia.Chyle czola przed wami moi mlodzi przyjaciele.Wierni ideii Wielkiej Suwerennej i Niepodleglej Polski.Jestescie w tej sztafecie pokolen wielka nadzieja Naszej Ojczyzny.Na zakonczenie przytacze slowa Naczelnika Panstwa,,Kto za mlodu nie byl buntownikiem ten na starosc jest lajdakiem.Chwala Bochatera.

PS.
Do szkoły baranie uczyć się języka polskiego, jak nauczysz się ortografii, interpunkcji itd
to wówczas będziesz mógł się kompromitować tą wiedzą jaką posiadasz.
Cytować
 
 
#15 2013-10-02 13:47
Cytuję jan:
[quote name="Crusader"]Brawa dla tych młodych ludzi, którzy chcą dbać o prawdę historyczną.[/qu
PS Wasza prawda mnie nie interesuje, ponieważ dobrze znam historię i wiem że porządni ludzie pracowali dla Polski odbudowując ją z ogromnych zniszczeń wojennych.Natomiast różnego typu szumowiny działały w bandach, które mordowały niewinnych ludzi, grabiły ich majątki oraz dokonywały akty gwałtu na kobietach. Ci " bohaterowie" to wzorzec do naśladowania dla młodego pokolenie a które Pan Starosta Rychlik włącza w tego typu akcje. Jest to olbrzydliwe i nie godne urzędu Starosty. Panie Starosto mieszkańcy powiatu oczekują od Pana zdecydowanych działań na rzecz walki z bezrobociem ,które jest bardzo wysokie.
Jak ludzie będą mieli pracę to przyjdzie właściwa pora na igrzyska.
Janie opamietaj sie znow wypisujesz bzdury- a dlaczego umiescilem male kompedium wiedzy o metodach zydokomuny.Odrzuc ten stary poradnik aktywisty ZSMP>Witam w nowej rzeczywistosci
Cytować
 
 
#14 2013-10-02 13:44
ii-ga czesc Moze Janie wiesz cos o tym,A co wiesz o tak zwanej denominacji gdzie wymieniano na nowe Polskie zl tylko 10%starych nominalow.jak to nazwiesz dzialaniem dla dobra kraju,czy grabieza i wpedzenie w wielka nedze nastepnych miljonow polakow posiadajacych jakiekolwiek oszczednosci,Ja to nazywam bandytyzmem Panstwowym,Zres zta taki sam mnewr przeprowadzil Balcerowicz to chyba jeszcze pamietasz na wlasnej skorze bo ja doskonale.A co powiesz ze zolnierze wykleci do 56 roku byli przesladowani ze w tym okresie owego wspanialego rozwoju kraju o ktorym z taka emfaza piszesz wywieziono 150tysiecy czlonkow niepodlegloscio wego podziemia do sowieckich lagrow,a ponad 40000wedle danych IPN zydowska bezpieka zamordowala w Polsce czynnie uczestniczyl w tym brat Michnika wydajac ponad 15 wyrokow smierci na polskich patryiotow,Moge dalej lecz nie chce zanudzac kazdy kto chce znajdzie na necie informacjee,ocz ywiscie oprucz Jana-on ma jedna ksiazeczke dzialacza ZSMP
Cytować
 
 
#13 2013-10-02 13:36
Szanowny Janie prosilem cie bardzo o przygotowanie merytoryczne twych wpisow opartych na faktach nie zas na konfabulacjach: Moze nie wiesz to system komunistyczny wymordowal w calym swiecie ponad 100miljonow ludzi,Jak dowiadujemy sie z referatu Chruszczowa na VI zjezdzie KPZR-w ZSRR wymordowano zaglodzoni i poddano roznego rodzaju represja ponad 80 miljonow ludzi,Zas piszesz o bandytach z podziemia ktorzy rabowali obywateli Polski.Najwiekszym bandyta i zlodziejem byl nijaki Bierut agent czerezawiejki pelniacy role sowieckiego namiestnika zwanego Prezydentem,to jego dekretem pozbawiono setki tysiecy polskich rodzin dorobku pokolen-zrodlo wikipedia-Drugi nijaki Hilary Minc ktory zniszczyl Polska drobna wytworczosc i niezaleznosc ponad 2 miljonow polskich rzemieslnikow i drobnych przedsiebiorcow wprowadzajac tz.domiary rekwizycje mienia,oraz tz kulaka obowiazkowe dostawy, nazywajac to bitwa o handel zniszczenie polskiej obywatelskiej ekonomi ktora przetrwala nawet okupacje niemiecka
Cytować
 
 
#12 2013-10-02 13:03
janek t. zostan w domu i krec wieniec, a nie wypisuj tu takie pierdoly
Cytować
 
 
#11 2013-10-02 12:33
Janie, twoja prawda nie jest prawdą a nawet nie całą ;) Były różne sytuacje po obu stronach ale mówienie o ludziach, których kończono strzałem w tył głowy albo przebierano w hitlerowskie mundury i pędzono po ulicach aby gawiedź rzucała kamieniami, że byli bandami nie przystoi człowiekowi, który uważa, że zna dobrze historię.
Taki wpis dowodzi, że nie znasz historii i jesteś pod wpływem tzw. marksistowskiej wizji dziejów czyli zakłamanej i fałszywej komunistycznej propagandy.
Co do "uczciwych", istniały lewicowe bojówki mordujące Żydów oraz tzw. grupy pozorowane mające na celu skłócanie grup narodowościowyc h, słynna czota Czumaka.
W takim kontekście twój wpis wydaje się co najmniej nie na miejscu.
Od razu napiszę, że twoja prawda również mnie nie interesuje bo nie ma nic wspólnego z rzeczywistością :)
Piękny przykład lewicowej tolerancji.
Cytować
 
 
#10 2013-10-02 09:30
Cytuję jan:
[quote name="Crusader"]Brawa dla tych młodych ludzi, którzy chcą dbać o prawdę historyczną.[/qu
PS Wasza prawda mnie nie interesuje, ponieważ dobrze znam historię i wiem że porządni ludzie pracowali dla Polski odbudowując ją z ogromnych zniszczeń wojennych.Natomiast różnego typu szumowiny działały w bandach, które mordowały niewinnych ludzi, grabiły ich majątki oraz dokonywały akty gwałtu na kobietach. Ci " bohaterowie" to wzorzec do naśladowania dla młodego pokolenie a które Pan Starosta Rychlik włącza w tego typu akcje. Jest to olbrzydliwe i nie godne urzędu Starosty.

Co ty ćpiesz?
Pamiętaj że nadejdzie czas kiedy komuniści zostaną rozliczeni i nie będziesz mógł mówić o Polskich bohaterach bandyci !!!
Cytować
 
 
#9 2013-10-02 06:55
[quote name="Crusader"]Brawa dla tych młodych ludzi, którzy chcą dbać o prawdę historyczną.[/qu
PS Wasza prawda mnie nie interesuje, ponieważ dobrze znam historię i wiem że porządni ludzie pracowali dla Polski odbudowując ją z ogromnych zniszczeń wojennych.Natomiast różnego typu szumowiny działały w bandach, które mordowały niewinnych ludzi, grabiły ich majątki oraz dokonywały akty gwałtu na kobietach. Ci " bohaterowie" to wzorzec do naśladowania dla młodego pokolenie a które Pan Starosta Rychlik włącza w tego typu akcje. Jest to olbrzydliwe i nie godne urzędu Starosty. Panie Starosto mieszkańcy powiatu oczekują od Pana zdecydowanych działań na rzecz walki z bezrobociem ,które jest bardzo wysokie.
Jak ludzie będą mieli pracę to przyjdzie właściwa pora na igrzyska.
Cytować
 
 
#8 2013-10-01 13:02
to oni organizują wykłady historyczne, spotkania, włączają się w inicjatywy ustawodawcze, organizują wyprawki dla dzieci z Ukrainy i nie prawda, że są to sfrustrowani ludzie. Jest to wykształcona młodzież, często po, lub w trakcie studiów, która chce coś zmienić, nie identyfikuję się z żadną obecną opcją polityczną, a już na pewno nie z socjalistami, którzy doprowadzili do ruiny nasz przemysł i gospodarkę. A pseudointeligen cją wykazał się w swoim poście Pan Kazimierz.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski