Reklama
23 Maja 2018 Środa
Dziś imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
Do końca roku zostało 223 dni.
Reklama
Reklama

 
Z „energią” w nowy rok szkolny
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 30 sierpnia 2013 20:0140 plecaków ze szkolnymi wyprawkami przekazali dziś małym zduńskowolanom w Miejskim Domu Kultury przedstawiciele Polskiej Grupy Energetycznej. Akcja  nosi hasło „energetyczny tornister” i prowadzona jest we wszystkich oddziałach spółki w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

W całym kraju PGE Dystrybucja przekaże najmłodszym uczniom blisko 1500 tornistrów z czego 240 w województwie łódzkim. 40 z nich trafiło dziś do zduńskowolskich dzieci z rodzin wymagających szczególnej uwagi wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W plecakach znalazły się zeszyty, bloki rysunkowe i techniczne, piórniki z pełnym wyposażeniem, farby, kredki, klej, flamastry, nożyczki, plastelina oraz inne przybory przydatne najmłodszym w szkole.

 

 

- Tak naprawdę zamieniłbym się rolami i poczuł się pierwszakiem, bo też chciałbym dostać taki tornister – żartował prezydent miasta Piotr Niedźwiecki        

 

- Ponieważ są to energetyczne tornistry, to liczę też na to, że gro z was – pierwszoklasistów, kiedyś tam być może zostanie energetykami – wtórował mu już nieco poważniej Marek Dziedzic, dyrektor Departamentu Eksploatacji i Rozwoju w PGE Dystrybucja Łódź.

 

- Ta akcja bierze się ze społecznej odpowiedzialności biznesu, którą spółka PGE Dystrybucja realizuje od pewnego czasu a tegoroczne założenia budżetowe i wizerunkowe zakładają skupienie się na najbardziej potrzebujących – podkreśla Bożena Matuszczak – Królak, specjalistka d.s. komunikacji w PGE Dystrybucja.

 

- Takich rzeczy powinno być więcej w naszym mieście. Bardzo się cieszę, że taka akcja ma miejsce. Człowiek ma dwójkę dzieci to już jeden wydatek jest mniej – powiedziała nam Katarzyna Przybył, mama Piotrusia, który dostał „energetyczny tornister”

 

 

- Zawsze marzyłam o takim plecaku – mówiła uśmiechnięta Julka Świątnicka, jedna z obdarowanych.

 

 

Do plecaków dołączone były kolorowe balony a po rozdaniu tornistrów dzieci obradowane zostały także słodyczami.  

 

Materiał filmowy – na www.TELEWIZJACENTRUM.pl


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Komentarze 

 
#1 2013-08-31 16:16
Widzę, że Panu prezydentowi nie przeszkadza, że PGE zlikwidowało posterunek w Zduńskiej Woli!!! Teraz z każdą sprawą trzeba jeździć do Sieradza. Zapowiadał taką walkę o posterunek w naszym mieście, a teraz się promuje ich kosztem. Plecaki dla dzieci są bardzo potrzebne, ale PGE robi to po to, żeby poprawić swój wizerunek po tym jak się stąd wynieśli.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski