Reklama
23 Stycznia 2019 Środa
Dziś imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Do końca roku zostało 343 dni.
Reklama
Reklama

 
Powiat o inwestycjach
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Artur Pokorski   
czwartek, 04 lipca 2013 20:17Kilka poważnych remontów dróg przeprowadzi w najbliższych miesiącach samorząd powiatowy. Niektóre ruszą już w tym tygodniu, inne czekają na wykonawców. Powiat inwestuje również w placówkach oświatowych.

Starosta zduńskowolski podkreślił, że w pierwszym półroczu skupiano się przede wszystkim na planowaniu i pozyskiwaniu pieniędzy na inwestycje.

- Skupiliśmy się na przygotowaniu zadań do inwestycji i pozyskaniu środków. Jest to niezmiernie ważne w przypadku powiatu ponieważ zadania realizowane są w dużej mierze przy pomocy środków zewnętrznych – mówił Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski.


Już w piątek rozpocznie się remont ul. Łaskiej na odcinku od ul. Szkolne do ul. Jagiełły. Powinno obyć się bez utrudnień na drodze.

- Chcemy poinformować mieszkańców, że będziemy starać się prowadzić realizację tego zadania w dużej mierze przy ruchu płynnym –  deklarował Wojciech Rychlik.


Całość tego zadania wyniesie ponad pół miliona złotych. Starostwo zaplanowało kilka inwestycji drogowych w tym roku. W ubiegłym miesiącu rozstrzygnięto przetarg na remont drogi Borki Prusinowskie – Zalesie. Rozpoczęcie prac planowane jest w połowie bieżącego miesiąca. Koszt przedsięwzięcia to ponad 400 tys. zł, z czego ponad 350 tys. pokrywa Starostwo Zduńskowolskie.

W tym roku trwa też drugi etap przebudowy ul. Karsznickiej.

Powiat zrealizuje przebudowę również w Szadku, mowa o ul. Widawskiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Piotrkowskiej.

Warunki poprawią się również na odcinku drogi powiatowej Rembieszów – Branica – Ptaszkowice. Przetarg na realizację tego zadania odbędzie się 16-ego lipca br.

Powiat wraz z Gminą Zduńska Wola i miastem wykona przebudowę ciągu komunikacyjnego Wiejska – Kacza – Prosta. Całkowity koszt to niespełna 90 tys. zł.

Starostwo prowadzi również inwestycje w placówkach oświaty. Więcej na www.telewizjacentrum.pl


Aktualizowany: czwartek, 04 lipca 2013 20:27
 

Komentarze 

 
#11 olek 2018-01-15 11:19
pięknie odnawiacie obiekty w naszym mieście natomiast piszą w pkp że będzie remontowanych 100 dworców jakoś nie widziałem naszego dworca w zduńskiej woli na tej liście ,gdzieś czytałem ze mają go zburzyć tak jak inne stare zabytkowe budowle, pewnie jest w naszym mieście moda na burzenie , w pabianiach i sieraczu jest ładnie a u nas w zime zimno ,kiedyś za komuny to była poczekalnia z piecem ,restauracją i ładna tablica z rozkładem jazdy duże cyfry i opis, natomiast teraz na śianie nie można się doczytać niczego bo słabo ośwetlone i mała pisownia ,jak jest pogodnie to cieplej jest na dworze niż na dwircu inne miasta pozyskują fundusze unijne a u nas klapa ile lat po wojnie trzeba by czekać na coś co praktycznie w całej Polsce jest normą w niektórych miastach kilka razy modernizowano dworce i wkoło nich wstyd dla rządzących ,może powiat w tej sprawie coś dopomoże bo niedługo skończą się fundusze unijne i klapa.
Cytować
 
 
#10 2013-07-08 10:32
Bardzo popieram komentarz UCZNIA! To rzeczywista prawda!!!!!!!!! !!!!!
Cytować
 
 
#9 2013-07-07 09:15
Cytuję obywatel:
co wydarzyło się w okolicach paprotnia-marżynek-ptaszkowice? słychać było przez długi czas syreny.

mAJONEZ SKWAŚNIAŁ
Cytować
 
 
#8 2013-07-05 22:05
Panie Starosto

Wiemy , ze pamięta Pan o tym kto Pana wybiera . Proszę jednak pamiętać, że naczelnicy i inne wojsko bezmyślne nie zapewni Panu zwycięstwa w nadchodzącym czasie .... bo pracować za godne wynagrodzenie chcą wszyscy ... nie tylko wybrańcy ...
Cytować
 
 
#7 2013-07-05 22:05
Panie Oleszczyk! funkcja wicestarosty do czegoś zobowiązuje. Pełni ją pan już 6 rok i niestety przykro jest pana słuchać. Często brak jakiejkolwiek treści. Poza tym mówi pan naprawdę nieskładnie i niechlujnie. O dykcji nie wspomnę. Słuchając z zażenowaniem i politowaniem pana dochodzę do wniosku, że to jednak dobrze że pełni pan tę funkcję, gdyż nie pracuje pan z młodzieżą co byłoby dużą szkodą dla nich. Dramatyczny wizerunek panie Oleszczyk. Niech pan może spróbuje popracować z jakąś agencją PR-wską. To dobrze panu zrobi.
Cytować
 
 
#6 2013-07-05 09:57
mało już mnie interesuje co jakiś Rychlik ma do powiedzenia. Czas tego Pana dobiegł końca- szczęśliwego dla nas. Pan zaś ze swoją Joasią- do roboty na swoje wioski
Cytować
 
 
#5 2013-07-05 09:16
Pewnie znowu jakieś dziwne odpady przewozili.
Cytować
 
 
#4 2013-07-05 08:27
Cytuję max:
pewnie wypadek w końcu mamy się czym pochwalić jak mowi starosta zobaczycie te droge za rok a scieszki rowerowe ?sama propaganda generalny remont szkol 50 letnie kaloryfery a sciany i parkiet jak w slasach zapraszam do elektronika no i na hale sportowa w IILO

ale remont sie odbyl i faktury zostaly wystawione, a dlaczego az tyle kosztowalo ... to juz cicho sza
Cytować
 
 
#3 2013-07-05 08:05
Cytuję obywatel:
co wydarzyło się w okolicach paprotnia-marżynek-ptaszkowice? słychać było przez długi czas syreny.

wojciech r. wizytowal drogi do remontu, bo swoje juz wokol chalupy wyremontowal, czas nadszedl na innych, zeby 10-%-owy bakszysz brac
Cytować
 
 
#2 2013-07-05 07:12
pewnie wypadek w końcu mamy się czym pochwalić jak mowi starosta zobaczycie te droge za rok a scieszki rowerowe ?sama propaganda generalny remont szkol 50 letnie kaloryfery a sciany i parkiet jak w slasach zapraszam do elektronika no i na hale sportowa w IILO
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski