Reklama
27 Kwietnia 2018 Piątek
Dziś imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
Do końca roku zostało 249 dni.
Reklama
Reklama

 
Uroczystości katyńskie w Wojsławicach
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Marcin Krystek   
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 13:46

W poniedziałek w Szkole Podstawowej w Wojsławicach odbyły się uroczystości związane z rocznicą katyńską. Była to okazja do odsłonięcia pomnika poświęconego trzem mieszkańcom gminy pomordowanym w Miednoje w 1940 roku.


 

Dwa lata temu uczniowie Zespołu Szkół w Wojsławicach włączyli się w ogólnopolską akcję „Katyń ocalić od zapomnienia. Posadzono wtedy trzy dęby symbolizujące zamordowanych trzech mieszkańców gminy.

 

- Żeby istniał naród musi się on ciągle odwoływać do swojej historii. Bez historii nie ma narodu, żeby być dobrym patriotą trzeba stawiać znaczki swojego narodu – mówił Marek Guć, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojsławicach. – Musimy robić wszystko, aby o tych faktach nie zapomnieć. Jeśli dopuścimy do tego, że młode pokolenie nie będzie pamiętało o zbrodni katyńskiej mordercy osiągną swój cel.

 

W poniedziałek odsłonięto pomnik upamiętniający trzech mieszkańców gminy Zduńska Wola, którzy zginęli na Wschodzie: starszych posterunkowych Policji Państwowej Szymona Jagiełło, Władysława Konata i Antoniego Sokołowskiego. Odsłonięcia dokonała Janina Rybak, córka jednego z zamordowanych policjantów.

 

- Tak jak posadzone dwa lata dęby, ten obelisk będzie symbolizował przedwczesną śmierć policjantów – mówił Włodzimierz Kłobus, komendant Powiatowej Komendy Policji w Zduńskiej Woli. – Mam nadzieję, że pamięć o nich pozostanie na wieki. Część ich pamięci.

 

Pod pomnikiem zapalono znicze oraz złożono kwiaty.

 
See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: poniedziałek, 23 kwietnia 2012 14:48
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski