Reklama
24 Lipca 2017 Poniedziałek
Dziś imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Do końca roku zostało 161 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Uroczystości katyńskie w Wojsławicach
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Marcin Krystek   
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 13:46

W poniedziałek w Szkole Podstawowej w Wojsławicach odbyły się uroczystości związane z rocznicą katyńską. Była to okazja do odsłonięcia pomnika poświęconego trzem mieszkańcom gminy pomordowanym w Miednoje w 1940 roku.


 

Dwa lata temu uczniowie Zespołu Szkół w Wojsławicach włączyli się w ogólnopolską akcję „Katyń ocalić od zapomnienia. Posadzono wtedy trzy dęby symbolizujące zamordowanych trzech mieszkańców gminy.

 

- Żeby istniał naród musi się on ciągle odwoływać do swojej historii. Bez historii nie ma narodu, żeby być dobrym patriotą trzeba stawiać znaczki swojego narodu – mówił Marek Guć, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojsławicach. – Musimy robić wszystko, aby o tych faktach nie zapomnieć. Jeśli dopuścimy do tego, że młode pokolenie nie będzie pamiętało o zbrodni katyńskiej mordercy osiągną swój cel.

 

W poniedziałek odsłonięto pomnik upamiętniający trzech mieszkańców gminy Zduńska Wola, którzy zginęli na Wschodzie: starszych posterunkowych Policji Państwowej Szymona Jagiełło, Władysława Konata i Antoniego Sokołowskiego. Odsłonięcia dokonała Janina Rybak, córka jednego z zamordowanych policjantów.

 

- Tak jak posadzone dwa lata dęby, ten obelisk będzie symbolizował przedwczesną śmierć policjantów – mówił Włodzimierz Kłobus, komendant Powiatowej Komendy Policji w Zduńskiej Woli. – Mam nadzieję, że pamięć o nich pozostanie na wieki. Część ich pamięci.

 

Pod pomnikiem zapalono znicze oraz złożono kwiaty.

 Aktualizowany: poniedziałek, 23 kwietnia 2012 14:48
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski