Reklama
22 Czerwca 2018 Piątek
Dziś imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
Do końca roku zostało 193 dni.
Reklama
Reklama

 
Jerzy Chrzanowski odwołany
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Martyna Szargała   
piątek, 02 marca 2012 11:43
W Czwartek Jerzy Chrzanowski otrzymał odwołanie ze stanowiska dyrektora Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Swoją funkcję będzie pełnił jeszcze do końca kwietnia. Konkurs na nowego dyrektora zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.

 

Od 1 maja Jerzemu Chrzanowskiemu zostaną powierzone obowiązki starszego kustosza muzeum na okres trzech miesięcy. Później, jak wyjaśniła Agnieszka Mikołajczyk ze zduńskowolskiego magistratu, to od nowego dyrektora będą zależały warunki zatrudnienia Chrzanowskiego.

- Chcemy wprowadzić procerdury konkursowe. Stanowisko dyrektora nie jest dożywotnie. Korzystamy z dobrych praktyk wielu instytucji kultury,w  których na stanowisko dyrektora przeprowadzany jest konkurs. Pan Chrzanowski nie traci pracy, tylko stanowisko. Konkurs jest otwarty i ma on pełne prawo przystapić do niego. O wyborze dyrektora zadecyduje komisja konkursowa - powiedziała Agnieszka Mikołajczyk.
Aktualizowany: piątek, 02 marca 2012 14:14
 

Komentarze 

 
#33 2012-06-15 01:29
Pochodzę ze Zd-Woli. Robiłem tam kulturę w latach 60-tych Potem w całej Polsce. Jestem muzealnikiem, malarzem, dziennikarzem i jak to sie określa - menem. Takiego jak Jerzy Chrzan nie ma drugiego w Polsce. Przesraliście ziomale sprawę Zduńskiej kultury. Jesteście głupi i dlatego na starość nie chcę mieszkać z wami palanty. Jerzy! WrOcą dobre dni. Pa!
Cytować
 
 
#32 2012-03-06 11:19
czy to aby zgodne z ustawą powierzać mu obowiązki kustosza? Do tego stanowiska potrzebny jest egzamin państwowy albo wykształcenie, a już na pewno nieodzwownym jest okazać się świadectwem egzaminu państwowego z języka. Z tego co mi wiadomo Chrzanowski nauczył się tylko pa ruski gawarit
Cytować
 
 
#31 2012-03-05 15:02
Cytuję Manager:
Proponuję w ramach oszczędności (casus szkoły)połączyć pod jedną dyrekcją wszystkie muzea w mieście. Przy reorganizacji można odstąpić od konkursu i mianować swojego wybitnego ki kompetentnego merytorycznie fachowca. AZ od czego, jak od czego, ale od takich nominacji Pan Niedźwiecki jest wybitnym i niedoscignionym fachowcem.

Wszystkie muzea - to znaczy które?
Dom Kolbego jest kościelny i połączyć się go raczej nie da. Skansen lokomotyw?- bez duuuużej kasy nic tam się nie zmieni - kto tam był ostatnio to wie jak to wygląda - wiec które muzea chcesz łączyć?
Cytować
 
 
#30 2012-03-04 22:41
Jurek chyba Ci zaszkodził karp po żydowsku.
Cytować
 
 
#29 2012-03-04 18:43
"Dzięki temu, że "profesorowie Pimko" wypchnęli ich z miasta, dziś ci młodzi ludzie wyzbyli się złudzeń co do Zduńskiej Woli, rozwijają swoje pasje gdzie indziej i nie pozwolili się stłamsić."
Nic się nie zmieniło. Nadal młodzi nie mają nic do powiedzenia. I dają się tłamsić.
Obecnie wcale nie jest lepiej, podejrzewam, że nawet gorzej, o czym świadczy wymownie dworzec PKP rano.
Znasz kogoś kto mógłby poprowadzić muzeum? Bez gadek- szmatek o złudzeniach, stłamszeniach i powiewie nowego.
Jeśli nic nie słyszałem to winę ponoszą władze i media :)
A propos państwa w państwie, zawsze miałem wrażenie, że chodzi o piłkę nożną i jedną z dzielnic miasta...
Cytować
 
 
#28 2012-03-04 18:14
chyba ukradliCytuję Login:
Muzeum zawsze było "państwem w państwie" dlatego bardzo dobrze, że nastąpiła odwilż i końcu powieje (mam nadzieję) nowym. Pytanie co z eksponatami, których nie ma.
Cytować
 
 
#27 Login 2012-03-04 16:55
Muzeum zawsze było "państwem w państwie" dlatego bardzo dobrze, że nastąpiła odwilż i końcu powieje (mam nadzieję) nowym. Pytanie co z eksponatami, których nie ma.
Cytować
 
 
#26 2012-03-04 02:35
Cytuję Chris:
[quote name="zbig"][quote name="Chris"]
"Powiem szczerze, że nie widzę i nie znam osoby, która mogłaby rozwinąć muzeum. Zniszczyć, owszem. Zarządzanie ważna sprawa ale musi być "iskra boża".


W sumie to wszyscy Ci historycy i artyści ze Zduńskiej Woli, o których nigdy nie miałeś okazji usłyszeć (a szkoda!) powinni podziękować nawet temu panu Chrzanowskiemu, jak i kilku innym jemu podobnym "profesorom Pimko". Dzięki temu, że "profesorowie Pimko" wypchnęli ich z miasta, dziś ci młodzi ludzie wyzbyli się złudzeń co do Zduńskiej Woli, rozwijają swoje pasje gdzie indziej i nie pozwolili się stłamsić. Któregoś dnia to Zduńska Wola będzie chciała się do nich przytulać. Pytanie czy oni będą jeszcze chcieli bliskości Zduńskiej Woli.
Cytować
 
 
#25 2012-03-03 17:35
Cytuję zbig:
[quote name="Chris"]"Dyrektor z konkursu i przejrzystość zarządzania."
Jasne a wokoło latają zielone króliki :)
Moim zdaniem nie powinno się odsuwać Pytanie czy pan Chrzanowski jest w stanie współpracować z ewentualnym nowym dyrektorem? Owszem współtworzył muzeum ale to nie oznacza, że dożywotnio ma być jego dyrektorem! Biorąc pod uwagę ilość chętnych na stanowisko dyrektora GOK-u w Zapolicach, raczej można być spokojnym o chętnych na pokierowanie miejskim muzeum. Pytanie czy będzie wśród nich odpowiednia na to stanowisko osoba. Czas pokaże...

Muzeum miejskie to duże wyzwanie. Większe niż dom kultury. Tym bardziej, że powinno współpracować z innymi, mniejszymi i większymi. Także tymi kościelnymi.
Powiem szczerze, że nie widzę i nie znam osoby, która mogłaby rozwinąć muzeum. Zniszczyć, owszem. Zarządzanie ważna sprawa ale musi być "iskra boża".
Cytować
 
 
#24 2012-03-03 17:24
a ja bym chciał żeby było tak jak napisał nasz ukochany bloger. nic dodać nic ująć.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski