Reklama
23 Maja 2018 Środa
Dziś imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
Do końca roku zostało 223 dni.
Reklama
Reklama

 
Poczta Polska: Ruszył Program Dobrowolnych Odejść
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Martyna Szargała   
wtorek, 31 stycznia 2012 11:20
W zeszły poniedziałek ruszył Program Dobrowolnych Odejść z Poczty Polskiej. Na razie jest za wcześnie, aby mówić, ile osób z naszego regionu z niego skorzysta.  Pocztowcy na podjęcie decyzji mają czas do końca marca tego roku.


„Program skierowany jest do tych osób, które w przypadku ewentualnego odejścia z firmy mogą pozyskać środki z funduszu ubezpieczeń społecznych, korzystając z uprawnień przedemerytalnych. W drugiej kolejności mogą z niego skorzystać pracownicy likwidowanych i przekształcanych jednostek lub komórek organizacyjnych. Pracownicy, którzy chcieliby wziąć udział w programie, mogą to zrobić do końca marca tego roku.”- można przeczytać w komunikacie umieszczonym na stronie Poczty Polskiej.

W tej chwili trudno powiedzieć ile osób i z jakich stanowisk zrezygnuje z pracy w lokalnych oddziałach poczty w Zduńskiej Woli, Sieradzu i Łasku.

- Na podawanie informacji dotyczących poszczególnych województw jest jeszcze za wcześnie – odpowiada Zbigniew Baranowski, Rzecznik Prasowy Poczty Polskiej. - Obecnie Poczta Polska koncentruje działania w ramach polityki personalnej w obrębie Programu Dobrowolnych Odejść. Zależy nam na jak najszerszym poinformowaniu o Programie Dobrowolnych Odejść, aby wszyscy uprawnieni pracownicy firmy mieli szansę na podjęcie decyzji o ewentualnym przystąpieniu do tego programu.

Znane są już szczegóły programu. Na ten cel zostało przeznaczone 160 mln zł. Odprawy jak i odszkodowania wypłacane przez Pocztę Polską, będą naliczane proporcjonalne do długości stażu pracy.
Długoletni pracownicy mogą dostać nawet siedmiomiesięczne wynagrodzenie. Dodatkowo jeżeli zgłoszą chęć udziału w programie w terminie 14 dni od dnia rozpoczęcia, tj. 23 stycznia, to przysługuje im jeszcze jedno miesięczne wynagrodzenie.
See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski