Reklama
24 Lipca 2017 Poniedziałek
Dziś imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Do końca roku zostało 161 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Poczta Polska: Ruszył Program Dobrowolnych Odejść
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Martyna Szargała   
wtorek, 31 stycznia 2012 11:20
W zeszły poniedziałek ruszył Program Dobrowolnych Odejść z Poczty Polskiej. Na razie jest za wcześnie, aby mówić, ile osób z naszego regionu z niego skorzysta.  Pocztowcy na podjęcie decyzji mają czas do końca marca tego roku.


„Program skierowany jest do tych osób, które w przypadku ewentualnego odejścia z firmy mogą pozyskać środki z funduszu ubezpieczeń społecznych, korzystając z uprawnień przedemerytalnych. W drugiej kolejności mogą z niego skorzystać pracownicy likwidowanych i przekształcanych jednostek lub komórek organizacyjnych. Pracownicy, którzy chcieliby wziąć udział w programie, mogą to zrobić do końca marca tego roku.”- można przeczytać w komunikacie umieszczonym na stronie Poczty Polskiej.

W tej chwili trudno powiedzieć ile osób i z jakich stanowisk zrezygnuje z pracy w lokalnych oddziałach poczty w Zduńskiej Woli, Sieradzu i Łasku.

- Na podawanie informacji dotyczących poszczególnych województw jest jeszcze za wcześnie – odpowiada Zbigniew Baranowski, Rzecznik Prasowy Poczty Polskiej. - Obecnie Poczta Polska koncentruje działania w ramach polityki personalnej w obrębie Programu Dobrowolnych Odejść. Zależy nam na jak najszerszym poinformowaniu o Programie Dobrowolnych Odejść, aby wszyscy uprawnieni pracownicy firmy mieli szansę na podjęcie decyzji o ewentualnym przystąpieniu do tego programu.

Znane są już szczegóły programu. Na ten cel zostało przeznaczone 160 mln zł. Odprawy jak i odszkodowania wypłacane przez Pocztę Polską, będą naliczane proporcjonalne do długości stażu pracy.
Długoletni pracownicy mogą dostać nawet siedmiomiesięczne wynagrodzenie. Dodatkowo jeżeli zgłoszą chęć udziału w programie w terminie 14 dni od dnia rozpoczęcia, tj. 23 stycznia, to przysługuje im jeszcze jedno miesięczne wynagrodzenie.
See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski