Reklama
20 Września 2018 Czwartek
Dziś imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Do końca roku zostało 103 dni.
Reklama
Reklama

 
Trwa III Europejski Piknik Historyczno-Edukacyjny [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Paweł Perdek   
sobota, 18 czerwca 2011 15:55Trwa  III Europejski Piknik Historyczno-Edukacyjny. Kilkanaście grup rekonstrukcyjnych z Polski i Niemiec rozłożyło swoje obozowiska na terenie MOSiRu „za górką”, gdzie prezentują dioramy  okresu I i II wojny światowej oraz przeprowadzają żywe lekcje historii. W sobotę zaplanowano dwie duże rekonstrukcje. Jedna z nich miała miejsce tuż po 14.00.

 

Kilkudziesięciu rekonstruktorów odtworzyło fragment operacji Market Garden z września 1944 roku, kiedy to wojska desantowo-spadochronowe aliantów próbowały opanować holenderskie miasto Arnhem. Operacja zakończyła się niepowodzeniem wojsk sprzymierzonych. Brytyjska 1 Dywizja Powietrzno-Desantowa i polska 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa poniosły klęskę zaskoczone przez dwie dywizje Waffen-SS.

 

Na godzinę 19.00 zaplanowano rekonstrukcję walk o Bolonię z kwietnia 1945r.

 

Tegoroczny Piknik Historyczny, który organizuje Stowarzyszenie Chrobry I jest imprezą, która towarzyszy Dniom Zduńskiej Woli.

Aktualizowany: sobota, 18 czerwca 2011 15:58
 

Komentarze 

 
#2 2014-05-26 07:43
Cytuję Arek:
Niemiecki żołnierz z kbk AK? No to historycznie trochę poniosło tego rekonstruktora :)
Coz twa znajomosc broni jest dosc ograniczona to orginalny stg.bardzo podobny do kalasza,bardzo rzadki jeden egzemplarz w Polsce choc niepisana historia mowi iz Schmajser po wzieciu go do sowieckiej niewoli opracowal dla swego nadzorcy klawisza w obozie jenieckim nijakiego Kalasznikowa AK 47.Ile w tym prawdy nie wiem.lecz zbieznosc i podobienstwo owej broni pozwala prezypuszczac ze moglo tak byc.A najwazniejsze ze juz w 2011 roku w Zdunskiej Woli znalezli sie ludzie potencjal i srodki finansowe by zrealizowac insceniniacje jednej z najwiekszych i zwycieskiej bitwy II-go Korpusu czyli zdobycia Boloni przed wojskami amerykanskimi.Liczy sie chwala oreza i przypominaie historii
Cytować
 
 
#1 2014-05-25 09:43
Niemiecki żołnierz z kbk AK? No to historycznie trochę poniosło tego rekonstruktora :)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski