Rozpoczęły się Dni Zduńskiej Woli [FOTO] [mVIDEO] | Ezdunska - Portal informacyjny Zduńskiej Woli
Reklama
18 Sierpnia 2018 Sobota
Dziś imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Do końca roku zostało 136 dni.
Reklama
Reklama

 
Rozpoczęły się Dni Zduńskiej Woli [FOTO] [mVIDEO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Paweł Streflik   
piątek, 17 czerwca 2011 13:33Od przekazania klucza do bram grodu zduńskowolskim żakom rozpoczęły się trzydniowe obchody święta Zduńskiej Woli. Inauguracja odbyła się tradycyjnie w Muzeum Historii Miasta, gdzie przybyło wielu znamienitych gości, w tym bliscy z rodziny św. Maksymiliana Kolbe. Ponadto muzealne spotkanie nasycone było licznymi przemówieniami i atrakcjami przygotowanymi przez zduńskowolską młodzież.


Piątek to nie tylko tradycyjne przekazanie kluczy do bram miasta żakom ale także szereg uroczystości i atrakcji, przygotowanych przez Muzeum Historii Miasta. Tegoroczna inauguracja Dni Zduńskiej Woli przybrała szczególny charakter. Tematem przewodnim bowiem było spotkanie „W kręgu rodzinnym św. Maksymiliana Kolbego”. Na spotkanie przybyli bliscy z rodziny św. Maksymiliana, a także ludzie związani z jego życiem.


Nie zabrakło także wprowadzenia nowych postaci do Galerii Niepospolitych Zduńskowolan. Do galerii trafił Jan Kieszniewski, krewny św. Maksymiliana. Odsłonięciu jego tablicy towarzyszyła najbliższa rodzina. Upamiętniono również zasłużone zduńskowolskie pielęgniarki Stefanię Kamińską i Danutę Okoń. Do tego grona dołączył także oddany pacjentom zduńskowolski lekarz – pediatra, Marian Grochowski.

 

Spotkanie w Muzeum Historii Miasta zawsze wiąże się z licznymi atrakcjami, których nie zabrakło i w tym roku.

 

- Jak co roku nasze muzealne spotkania organizowane są dla naszych najmłodszych pociech, bo to przecież oni w przyszłości będą dbali o naszą historię i sami będą ją tworzyć. Pamiętajmy aby od najmłodszych lat pielęgnować naszą jakże bogatą historię, pamiętajmy, że muzeum to nie budynek i eksponaty a nasze serce i to co w nim się znajduję – powiedział Jerzy Chrzanowski, dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńskiej Woli, podczas uroczystości.

 

Zobacz fragment części artystycznej przygotowanej przez najmłodszych uczestników muzealnego spotkania. Swoje występy zaprezentowały maluchy z przeszkola nr. 2, 6, 11.

 


 

 

Ponadto zduńskowolanie mieli szanse zapoznać się z technikami noszenia swoich pociech w chustach i nosidłach. A to za sprawą  zduńskowolskiego Klubu "Kangura" i liderki Martyny Chwiałkowskiej, która wraz z koleżankami instruowała i pokazywała jak bezpiecznie nosić dziecko. Na zakończenie odbył się pokaz mody autorstwa zduńskowolanki Izabeli Mielczarek.

 

Przez cały dzień zduńskowolanie mogą także podziwiać wystawę prac plastycznych przygotowanych w ramach konkursu „Moja przygoda w zduńskowolskim muzeum”.

 


Aktualizowany: poniedziałek, 20 czerwca 2011 10:34
 

Komentarze 

 
#8 2011-06-18 22:52
TSA,ŁZY,WODECKI ,itd.na Dniach Zduńskiej Woli już dawno byli,a w Warcie dopiero teraz będą.Nie rozumiem ,czego zazdrości zniesmaczony
Cytować
 
 
#7 2011-06-18 14:54
Te dni miasta to piekna,nowa tradycja jak z filmu .Kolorowo,odpust owo,festynowo,w ies tanczy i spiewa.Swieccy,duchown i,kola gospodyn ,kolka rozancowe,starz y,mlodzi,madrzy ,mniej madrzy z PiS, PO,SLD,bylej PZPR.Do tego same zaki tj chlopaki poubierane jak przebierance po kolendzie.Na czele tej imprezy vicenaczelny pierzasty Kogucik z balonikiem na druciku.Braklo tylko gospodarza tego miasta z cukrowej waty i z piernika chaty.
Cytować
 
 
#6 2011-06-18 14:30
Jak sie patrzy na tych zdunskowolskich zakow cosik mi sie zdaje,ze sa troche za starzy, ale mlodziez moze dzis tak staro wyglada
Cytować
 
 
#5 2011-06-18 09:52
co to jest???? muzeum jak zwykle widzę ma swój niepowtarzalny styl - przaśnego osiedlowego domu kultury....super, baloniki wstążeczki i zero intelektualnego klimatu którym mogłyby nasiąkać te dzieciaki. proponuję zmienić nazwę bo to z muzeum nie ma nic wspólnego. Nie zgadzam się z Chrzanowskim Panem w kwestii eksponatów - muzeum to eksponaty, eksponaty o które trzeba dbać tak, jak robią to wszystkie szanujące się muzea!
Cytować
 
 
#4 2011-06-18 09:39
CENZURA!!!!!!!! !!!!
Cytować
 
 
#3 2011-06-18 08:38
a wiecie kto bedzie grał na dniach Warty : TSA ŁZY ELEKTRYCZNE GITARY i WODECKI a u nas żenada :(
Cytować
 
 
#2 2011-06-17 21:39
a może zmienić tego dyrektora muzeum? jest chyba od 89r i co roku imprezy na to samo kopyto. I jakoś nie mam dobrego zdania o nim bo tylko stara się aby o nim i muzeum było głośno , 4 imprezy i wegetacja. A zarabia sporo (jego podwładni b.mało) no i podobnież kiedyś skupował jakieś eksponaty od obecnego prezydenta i ciekawe czemu nikt go z takich zakupów nie rozlicza...
Cytować
 
 
#1 2011-06-17 16:30
widzę, że główny kogut urzędu miasta otwiera impreze- no, no :) aktywny widać:)a ta sirota pokora to się nadaje na przewodnicząceg o jak ....... mam tylko jeszcze jedno pytanie- czy ta jarosławska to jest ze zduni, że się tam szwęda? a może zaprosił ją nasz nowy rasputin ?:)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski