Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Młodzi, zdolni i już najlepsi w Polsce [FOTO]
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 04 sierpnia 2018 10:17Trzy medale – 2 złote i 1 srebrny przywieźli z Chorzowa młodzi zduńskowolscy lekkoatleci. Za kilka tygodni wyruszą na podbój świata. Gratulacje złożyły im także władze naszego miasta.

 

Po sukcesie na Mistrzostwach Europy, zduńskowolscy lekkoatleci do lat 18 znów stanęli na podium. Tym razem na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Chorzowie. Złote medale wywalczyli: Tomasz Ratajczyk w rzucie młotem oraz Adam Łukomski w biegu na 200 metrów, który pobiegł najszybciej w swojej karierze.

 

- Od razu zauważyłem, że mam bardzo dobre wyjście z bloków. Na wyjściu z wirażu już nie widziałem żadnego z rywali i wiedziałem, że jak będę biegł luźno, to dotrzymam prowadzenie do samego końca. Przede wszystkim pobiłem rekord życiowy. Wiedziałem, że jak to zrobię, to od razu będę miał złoty medal – mówi Adam Łukomski

 

Srebro w rzucie młotem wywalczyła Karolina Bomba. Trener zduńskowolskich lekkoatletów Tomasz Szewczyk zadowolony jest z występów swoich wychowanków.

 

- Adaś zrobił „życiówkę” na 200 metrów. Tomek poprawił „życiówkę” w rzucie młotem. Karolina rzuciła drugi wynik tego roku, ponad minimum na Mistrzostwa Europy. Tak, że co więcej można pczekiwać. Myślę, że zrobili wszystko co należało, no i mają dzisiaj sukces – mówi trener Szewczyk

 

Ostatnie sukcesy sprawiają, że zduńskowolscy lekkoatleci z pokorą, ale również uzasadnionymi nadziejami pojadą na początku października na lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata do lat 18 do Argentyny.

 

Sukcesy młodych lekkoatletów z Klubu Park zostały dostrzeżone również przez władze Zduńskiej Woli. Karolina Bomba, Tomasz Ratajczyk, Adam Łukomski i trener Tomasz Szewczyk, byli gośćmi prezydenta Piotra Niedźwieckiego, wiceprezydent Elżbiety Szlachetki oraz dyrektora Biura Edukacji i Sportu Władysława Piotrowskiego.
See also:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski