Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Zremisowały z liderem
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 03 czerwca 2018 09:53


Żeńska drużyna Pogoni Zduńska Wola zapewniła sobie już 5. miejsce na zakończenie rozgrywek piłkarskiej II ligi kobiet. Wczoraj, bardzo dobre występy ligowe, nasze dziewczęta potwierdziły remisem z liderem tabeli. (Relacja filmowa + wywiady we wtorek na www.TelewizjaCentrum.pl)

 

W sobotnie popołudnie do Zduńskiej Woli zawitał lider tabeli drużyna PKS Piastovia Piastów, która już zapewniła sobie awans do 1 Ligi Kobiet. Zawodniczki Pogoni zaprezentowały się na tle lidera tabeli z bardzo dobrej strony prowadząc otwartą grę i stwarzając sobie sytuacje podbramkowe. W 6 minucie po akcji lewą stroną boiska, Marta Grzelak dośrodkowała piłkę w pole karne gości, ale nadbiegająca Patrycja Okoń będąc sześć metrów przed bramką nie trafiła czysto w piłkę. Trzy minuty później po zamieszaniu w polu karnym Pogoni sytuację wyjaśniła w ostatniej chwili Julita Augustyniak. Przez cały mecz aktywne były dwie skrzydłowe gospodarzy, zarówno Marta Grzelak i Julita Augustyniak dogrywały piłki z bocznych sektorów boiska. W 13 minucie na strzał z przed pola karnego gości zdecydowała się Justyna Kubik po której strzale piłka minęła prawy słupek bramki Piastovii. Przed końcem pierwszej połowy meczu dwie groźne sytuacje stworzyły sobie zawodniczki gości. Najpierw piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole bramkowe, a w ostatniej minucie lepsza w sytuacji "sam na sam" z przeciwniczką okazała się bramkarka Pogoni Beata Rogowska.

Druga połowa meczu to nadal otwarta gra z obu stron. Strzałami z dystansu próbowała zaskoczyć bramkarkę gości Martyna Kowalska. Jednak najlepsze sytuacje w tej odsłonie meczu miały piłkarki z Piastowa. W 53 minucie kolejny pojedynek w sytuacji "sam na sam" wygrała Beata Rogowska, a pięć minut później po strzale z rzutu wolnego z 20 metrów bramkarka Pogoni odbiła piłkę na poprzeczkę. Do końca meczu obu drużynom nie udało się zdobyć bramki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Punkt zdobyty z liderem tabeli zapewnił "Pogonistkom" na kolejkę przed końcem rozgrywek piątą lokatę na koniec sezonu co jak na beniaminka jest dużym osiągnięciem.


 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: niedziela, 03 czerwca 2018 10:59
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski