Dziś imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski
piątek, 04 maja 2018 06:44

Gatta pokonała Piasta Gliwice i zrobiła pierwszy krok do wicemistrzostwa Polski.

To było z pewnością trudne spotkanie dla zduńskowolan. Gliwiczanie, zgodnie z przewidywaniami zawiesili Gatcie poprzeczkę o wiele wyżej, niż ostatnio AZS Gdańsk. Ale pierwsi trafili nasi zawodnicy: pod koniec 4 minuty Michał Szymczak precyzyjnie „wypuścił” Daniela Krawczyka, który z pierwszej piłki płaskim strzałem pokonał Michała Widucha. W 8 minucie Marciniak przejął w środku pola piłkę niecelnie zagragą przez gliwiczan, podał do Krawczyka, który znów nie dał szans Widuchowi. Ale Piast nie złożył broni. W 15 minucie po rzucie rożnym Przemysław Dewucki wyprzedził o krok Sobalczyka i z pierwszej piłki trafił do siatki. Wynikim 2:1 dla Gatty zakończyła się pierwsza część meczu.

Po przerwie gości natychmiast wyrównali. Sebastian Szadurski wygrał biegowy pojedynek z Pautiakiem i zmieścił piłkę obok Adama Miłosińskiego, który jeszcze w pierwszej części gry zastąpił między słupkami kontuzjowanego Darka Słowińskiego. Był więc remis a spotkanie wyrównało się. Ostatnie 10 minut należało jednak do Gatty. Piłkarze trenerów Sopura i Stanisławskiego pokazali kunszt i doświadczenie. Najpierw w 11 minucie Arkadiusz Szypczyński po podaniu od Milewskiego, uwolnił się spod opieki Lukasa Bonifacio i strzelił celnie w długi róg. W ostatniej minucie, w okresie gry gliwiczan z lotnym bramkarzem, po obronionym przez Miłosińskiego strzale, piłkę przejął Michał Marciniak i długim lobem umieścił ją w pustej bramce Piasta, ustalając wynik tego meczu na 4:2 dla Gatty.

A już w najbliższą niedzielę 6 maja zduńskowolanie podejmą Red Dragons Pniewy, który wczoraj przegrał z Rekordem Bielsko Biała 2:9 .