MKS Pokonał „Juve”. Pogoń też wygrała [FOTO]
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski
niedziela, 15 kwietnia 2018 11:04

MKS pokonał u siebie Jutrzenkę Warta w hicie minionej kolejki sieradzkiej „okręgówki”. Pogoń wygrała z GLKSem Strzelce Wielkie. A juniorzy Pogoni z Różą Kutno.

Na to starcie kibice mieli apetyty już od dawna, nic więc dzienego, że na trybunach przy ul. Dolnej zasiadło blisko 200 osób. Trzeci w tabeli MKS podejmował wicelidera sieradzkiej „okręgówki” Jutrzenkę Warta. Od początku, to goście przeważali. Częściej byli przy piłce, stworzyli więcej groźnych sytuacji podbramkowych, a przede wszystkim lepiej radzili sobie w środku boiska, skąd często uruchamiali swoich skrzydłowych. MKS umiejętnie grał w oboronie, sporadycznie zapuszczając się na pole karne gości. Mimo kilku znakomitych orazji, „Juve” nie zdołali jednak strzelić gola i do przerwy było 0:0. Po wznowieniu gry goście z Warty nie zwalniali tempa, sygnalizując wyraźnie, że zamierzają wywieźć ze Zduńskiej Woli 3 punkty. Lecz w 53 minucie MKS przeprowadził znakomitą akcję, która zdecydowała o losach tego spotkania: Mateusz Wroński idealnie podał ponad linią obrony do Mariusza Juszczaka, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem i zdobył gola na miarę zwycięstwa MKSu. Ta wygrana pozwoliła piłkarzom Rafała Bartona wejść w miejsce warcian na pozycję wicelidera tabeli Sieradzkiej Klasy Okręgowej.

Pogoń z kolei podejmowała ostatnią drużynę zestawienia GLKS Strzelce Wielkie. Różnica w kulturze gry i umiejętnościach piłkarskich była ogromna i goście, którzy do lidera tracili aż 37 punktów raczej zdawali sobie sprawę, że skazani są na „pożarcie”. Do przerwy Pogoń udokumentowała swoją przewagę w tym spotkaniu dwoma golami: Rafała Mordona w 10 minucie i Pawła Nowakowskiego w 23. W drugiej części gry przewaga zduńskowolan nadal była miażdżąca Dołożyli do swojego dorobku jeszcze celny strzała na 3:0 Dawida Kończaka z rzutu wolnego. Lecz biorąc pod uwagę różnice klas obu drużyn oraz fakt, że goście przyjechali w jedenastu a na ich ławce rezerwowych siedział tylko trener, to lider tabeli mógł się pokusić o znacznie wyższe zwycięstwo. Niemniej, podopieczni Marcina Olejniczaka dzięki tej wygranej, mają 7 punktów przewagi nad MKSem i pewnie zmierzają ku 4. lidze.

Z kolei w 1. kolejce Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych Pogoń Zduńska Wola pokonała 4:2 Różę Kutno. Gole dla drużyny trenera Krzysztofa Kochelaka strzelili: Wojciech Chmielewski – 3 oraz Mateusz Osmólski.