Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Szkółka kolarska w Zapolicach prężnie się rozwija[FOTO]
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 11 kwietnia 2018 16:25W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Zapolicach na uroczystym spotkaniu zaprezentowano działającą tam szkółkę kolarską.

 

Na spotkaniu pojawili się nie tylko rodzice młodych adeptów kolarstwa ale również zawodnicy i działacze związani ze sportami rowerowymi ze Zduńskiej Woli. Szkółka kolarska GOKiS Zapolice działa od marca 2017 roku. W zajęciach bierze udział 15. dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych z terenu gminy Zapolice. Zajęcia dwa razy w tygodniu prowadzi Paweł Bułeczka, który jest licencjonowanym trenerem Polskiego Związku Kolarskiego.

 

- W ubiegłym roku postanowiliśmy wejść do Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa prowadzonego przez PZKol, finansowanego przez Ministerstwo Sportu. Cieszymy się, że pomysł, z którym przyszedł do mnie Paweł Bułeczka spotkał się z pozytywnym odzewem i dzieci i rodziców. W gminie Zapolice mamy doskonałe warunki do uprawiania kolarstwa i cieszy bardzo, że dzieciaki łapią bakcyla i chcą trenować. Udział w programie to nie tylko treningi. Uczestnicy zajęć otrzymali kompletne stroje kolarskie i rowery – to motywuje dzieci do pracy i treningów. Co prawda na sprzęt musieliśmy trochę poczekać ale opłacało się czekać, bo tej wiosny dzieciaki mają zdecydowanie lepsze warunki do treningu niż na początku – mówi Paweł Perdek, dyrektor GOKiS Zapolice.

Szkółka kolarska w Zapolicach została doposażona w ramach programu w dziewięć rowerów MTB. W tym roku PZKol dostarczy jeszcze sześć, tym razem szosowych.

 

- Do tej pory dzieciaki trenowały na własnych rowerach. Dawaliśmy radę. Trening szkółki to nie tylko aspekty typowo sportowe. Dużo czasu poświęcamy na przybliżenie zasad ruchu drogowego oraz bezpiecznego zachowania na drodze. Na tym etapie chodzi o integrację, oswajanie dzieci ze sprzętem, uczenie dobrych nawyków oraz wychwytywanie talentów. A takie już się pojawiają w naszej grupie i mam nadzieję, że w przyszłości będą kontynuowali treningi już w profesjonalnych klubach kolarskich – mówi Paweł Bułeczka, trener szkółki w Zapolicach.

 

- Temu właśnie ma służyć współpraca ze Zduńskowolskim Towarzystwem Cyklistów, które objęło opieką sportową i merytoryczną zapolicką szkółkę. O tym jak ważne jest szkolenie dzieci i młodzieży i jakie daje możliwości rozwoju - mówiła podczas spotkania w Zapolicach Ewa Niedźwiecka, prezes ZTC Młodych kolaży motywował również zasłużony wychowawca i trener ZTC Mirosław Pawlak.

 

Na uroczystej prezentacji szkółki w Zapolicach nie mogło zabraknąć zawodników prężnie działającego w Zduńskiej Woli amatorskiego klubu kolarskiego Gatta Bike RS. Grzegorz Turkiewicz oraz Dariusz Malinowski, utytułowani kolarze amatorzy opowiadali młodym zawodnikom o zawodach rangi mistrzostw Polski i świata. Prezentowali również medale i puchary, które zdobyli na zawodach. Największą atrakcją dla uczestników spotkania była możliwość obejrzenia z bliska profesjonalnych rowerów, na których kolarze startują na zawodach najwyższej rangi.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski