Dziś imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Od 2 lat – niepokonani!
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski
środa, 21 lutego 2018 22:32

Ten niesamowity rekord trudno będzie pobić. Piłkarze Gatty Active nie przegrali na własnym boisku dokładnie przez 2 lata. W 15 kolejce Futsal Ekstraklasy zdecydowanie pokonali u siebie Solne Miasto Wieliczka.

Faworyta tego meczu nie trudno było wskazać. Wicelidera Futsal Ekstraklasy i outsidera z Wieliczki dzieliło 10 pozycji w tabeli. Tę różnicę od początku spotkania widać było na boisku. Zduńskowolanie, pewni swego, od pierwszych sekund zagrali bardzo ofensywnie, co chwilę zagrażając bramce gości, którzy – mając zdecydowanie mniej piłkarskich atutów - nie potrafili skutecznie przeciwstawić się gospodarzom. Gatta już w pierwszych minutach mogła strzelć kilka goli, lecz Solne Miasto miało między słupkami znakomicie dysponowanego Jana Zahariasza. Jednakże w 14 minucie piłka znalazła w końcu drogę do siatki. Wydawalo się najpierw, że to goście jako pierwsi zdobędą ola, lecz Skórski przegrał pojedynek z Dariuszem Słowińskim. Kontratak zduńskowolan okazał się zabójczy. Daniel Krawczyk dostał podanie od Stanisławskiego i nie zmarnował okazji. Gatta wciąż dyktowała warunki w tym spotkaniu i było pewnym, że kolejne gole są tylko kwestią czasu. W 17 minucie powracający po kontuzji Arkadiusz Szypczyński obsłużył Igora Sobalczyka, który podwyższył na 2:0. Taki wynik nie zadawalał bardzo dobrze grających wicemisrzów Polski. W ostatniej minucie pierwszej cześci meczu, Michał Marciniak znalazł lukę między obrońcami i trafił na 3:0. Druga część spotkania to popis strzelecki wracającego do wysokiej formy Arkadiusza Szypczyńskiego. Najpierw w 30 minucie efektownie zakończył dogranie z rogu od Sobalczyka. A w ostatniej minucie spotkania, po podaniu debiutującego w barwach Gatty Vitalija Khaniukowa, ustalił wynik meczu na 5 do 0 dla zduńskowolan.

Zwycięstwo nad Solnym Miastem Wieliczka pozwoliło wicemistrzom Polski utrzymać czteropunktową przewagę nad trzecim w tabeli FC Toruń. Liderem nadal jest niepokonany Rekord Bielsko – Biała. W następnej kolejce spotkań, zduńskowolanie zmierzą się na wyjeździe z Clearexem Chorzów.