Pogoń mistrzem jesieni . MKS wygrywa derby [FOTO]
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski
poniedziałek, 06 listopada 2017 17:44

Tym razem wszystkie nasze reprezentacje piłkarskie zagrały przed własną publicznością. Pogoń pokonała WKS Wieluń a w derbach miasta MKS rozprawił się z KS Karsznice.

W konfrontacji Pogoni z WKSem Wieluń, pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie zawodnicy gości już w 2 minucie, oddając mocny strzał na bramkę Pogoni, ale dobrą interwencją popisał się Krzysztof Chruściel. Dwie minuty później po podaniu Rafała Porady z bliska bramkarza gości pokonał Rafał Mordon (na głównym zdj.) i zespół Pogoni objął prowadzenie. Gospodarze po strzeleniu gola przejęli inicjatywę i stwarzali kolejne sytuacje pod bramką gości. W 22 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Rafał Mordon strzelając obok słupka. Dwie minuty później zespół Pogoni zdobył drugą bramkę za sprawą Grzegorz Kalety, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, po podaniu Rafała Mordona. Do końca pierwszej odsłony meczu wynik nie uległ już zmianie. Druga połowa, to w dalszym ciągu przewaga gospodarzy, która nie wykorzystali kolejnych dobrych sytuacji pod bramką drużyny z Wielunia. Na uwagę zasługuję sytuacja z 59 minuty, kiedy kapitalnym strzałem przewrotką popisał się Rafał Mordon, ale w bramce gości równie kapitalnie interweniował Filip Ciura.

Następny mecz ligowy zespół Pogoni rozegra w niedzielę 12 listopada o godzinie 13:00 na wyjeździe z drużyną Warty Osjaków.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - WKS WIELUŃ    2:0 (2:0)

1:0 - Rafał Mordon (3')

2:0 - Grzegorz Kaleta (23')

*************************

MKS rozegrał  już drugie  derby w rundzie jesiennej sieradzkiej okręgówki. W pierwszych derbach  MKS zremisował  z Pogonią . W sobotę,  na własnym boisku podejmował KS Karsznice. Początek pierwszej połowy był bardzo nerwowy, bo każda  z drużyn  chciała zyskać przewagę na boisku,  ale to gospodarze ostatecznie opanowali środek boiska i narzucili swój styl gry. W pierwszej połowie należy wyróżnić  bramkarza  gości Krzysztofa Szaflika który uchronił  swój zespół  od utraty bramki i pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie, gospodarze zdobyli aż cztery bramki po strzałach Matusza Wrońskiego z rzutu karnego, dwóch trafieniach Mikaela Idzikowskiego a czwartego gola dołożył Witold Kubiak.

MKS Zduńska Wola - KS Karsznice Zduńska Wola 4:0 (0:0)

1:0  Mateusz Wroński 59' (k),

2:0  Mikael Idzikowski 74'

3:0  Mikael Idzikowski 76'

4:0  Witold Kubiak 84'

Widzów : 250

W następnej kolejce spotkań MKS zagra w Błaszkach a KS Karsznice podejmie GKS Chojne.

Na dwie kolejki przed końcem, Pogoń zapewniła sobie już mistrzostwo jesieni. MKS jest na 3 miejscu i podobnie jak druga w klasyfikacji Jutrzenka Warta traci do Pogoni 7 punktów. KS Karsznice jest na 11 miejscu w szesnastozespołowym zestawieniu okręgówki.