Reklama
16 Lipca 2018 Poniedziałek
Dziś imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Do końca roku zostało 169 dni.
Reklama
Reklama

 
Pierwszy Volley Cup [FOTO]
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 27 września 2017 10:03

 

Kilkuset młodych adeptów siatkówki spotkało się w Zduńskiej Woli na I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców VOLLEY CUP – AS 2017. Organizatorem był klub UKS Akademia Siatkówki działający przy SP nr 12. 


Do rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych – młodziczki, młodzicy i kadetki przystąpiło ponad 20 drużyn siatkarskich z 3 województw – łódzkiego, dolnośląskiego i opolskiego. Turniej rozegrany został na obiektach sportowych SP 7, SP 6 i SP 12.

 

O skali przedsięwzięcia może świadczyć fakt, że w czasie trwania całego turnieju rozegranych zostało ponad 40 meczów. Grupa młodzików grała systemem „każdy z każdym” przez dwa dni (sobota i niedziela).

Po zaciętej walce drużyny zajęły następujące lokaty:

 

MŁODZICY:

I miejsce- UKS Korona Bełchatów

II miejsce - UMKS VOLLEY Głogów

III miejsce- UMKS VOLLEY 5 Piotrków Trybunalski

V miejsce – UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola

 

Natomiast dziewczęta zarówno młodziczki jak i kadetki podzielone zostały na trzy grupy (każda po 3 drużyny) i rozegrały miedzy sobą 32 mecze każdy do dwóch wygranych setów, a  ostateczna klasyfikacja była następująca:

 

MŁODZICZKI

I miejsce MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka

II miejsce ŁM LKS Łaskovia Łask

III miejsce MKS Jedynka Kluczbork

---------

VII miejsce UKS AS Zduńska Wola I

IX miejsce UKS AS Zduńska Wola II

 

KADETKI

I miejsce MKS Jedynka Kluczbork

II miejsce MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka

III miejsce UKS AS Zduńska Wola

------------

VIII UKS AS Zduńska Wola II


- Rozwijamy się, aczkolwiek nie wiem, czy w mieście jesteśmy dosyć rozpoznawani, czy wszyscy wiedzą, że takie zajęcia się odbywają. Już prowadzimy szkolenie od 3 klasy szkoły podstawowej, Po reformie szkoły niekoniecznie są zainteresowane aby ogłosić, że takie zajęcia mogą być dla dzieci z różnych szkół, boją się chyba, że przejdą one do klasy sportowej. A to nie o to chodzi. To są zajęcia dla dzieci ze wszystkich okolicznych szkół, nie tyko zduńskowolskich. Chcemy zejść ze szkoleniem jak najniżej: mini-siatkówka, młodziczka, kadetki. Nie stać nas na drużynę seniorek, juniorek, bo wiadomo, że to są już inne pieniądze, inne koszty. Natomiast szkolenie dzieci przynosi dużo satysfakcji i na pewno jest szansa na to w naszym  mieście – mówi Monika Walczak, trenerka drużyny młodziczek UKS Akademia Siatkówki działającej i prowadzącej szkolenia dziewcząt i chłopców w dawnym Publicznym Gimnazjum nr 5 a obecnie w Szkole Podstawowej nr 12 przy ulicy Wileńskiej, zachęcając do wstąpienia do tego siatkarskiego klubu.   

Trenerkami młodziczek UKS AS są : Monika Walczak i Agnieszka Maciaszek

młodzików prowadzi  Marta Michalska

kadetki trenuje Anna Danielska.

To był pierwszy w naszym mieście tak duży turniej dla młodych siatkarzy. Sfinansowany został z środków Ministerstwa Sportu  i Turystyki przy współudziale Elektrociepłowni Zduńska Wola i klubu UKS Akademia Siatkówki.                                 
 

 

Aktualizowany: środa, 27 września 2017 10:27
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski