Reklama
20 Lipca 2018 Piątek
Dziś imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
Do końca roku zostało 165 dni.
Reklama
Reklama

 
Mazur – od początku do końca [FOTO]
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 17 lipca 2017 16:10Białorusin Dzianis Mazur zwyciężył w 24. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Juniorów "Po Ziemi Łódzkiej". Drugi etap tego wyścigu rozegrano na drogach powiatu zduńskowolskiego. Tu najlepszy był Polak - Karol Wawrzyniak.


Na pierwszym etapie w Sędziejowicach, żółtą koszulkę lidera założył białorusin Dzianis Mazur i nie oddał jej już do końca tego wyścigu. Drugi, 106-kilometrowy etap rozgrywany wokół Zduńskiej Woli, prowadził m.in. przez Zapolice, Rembieszów, Ptaszkowice i Paprotnię. Na pierwszej lotnej premii, dał o sobie znać jadący w niebieskiej koszulce lidera klasyfikacji młodzieżowej Karol Wawrzyniak z grupy UKS Copernicus Toruń. Drugi był Jakub Frąckowiak z KKS Gostyń a trzeci łotysz Aleks Logins. Drugą lotną premię wygrał dotychczasowy lider Dzianis Mazur z Białorusi przed Niemcem Erikiem Kulischem i Polakiem Józefem Mańkiem. Na trzeciej i ostatniej lotnej premii w centrum Zduńskiej Woli bezkonkurencyjni byli Polacy: Mateusz Kostański, Mikołaj Konieczny oraz Piotr Mierzyński. Przez cały zduńskowolski etap, peleton jechał razem. Próby ucieczek oczywiście były, lecz natychmiast je likwidowano. Tak więc cała 100-osobowa grupa kolarzy, do samego końca walczyła o ostateczne zwycięstwo na 2 etapie. Najszybciej z peletonu finiszował piąty w klasyfikacji generalnej Karol Wawrzyniak. Drugie miejsce wywalczył Uladzislau Tsimoshyk z Łotwy a trzeci na linię mety wjechał Kajetan Albanowski z grupy Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Wyścig, na starcie i mecie na ulicy Złotnickiego a także na trasie oberwowało w sumie kilkaset osób. Władze powiatu zduńskowolskiego nie mają wątpliwości, że obecność takiej imprezy w Zduńskiej Woli i okolicznych miejscowościach ma ogromne znaczenie nie tylko w propagowaniu tej dyscypoliny sportu, ale również w popularyzowaniu rekreacyjnego jeżdżenia na rowerze.


- Coraz więcej osób jeździ czynnie, jak obserwuję po strojach, rowerach jeżdżących po ulicach, po drogach powiatu zduńskowolskiego. A więc ten element przełożenia właśnie na czynność, na aktywność sportową w kolarstwie już widać. A jeżeli zarazimy młodych ludzi, tych którzy dziś mają po naście lat do czynnego uprawiania sportu, czy to będzie kolarstwo, czy inna dyscyplina, to jest nasz wielki sukces, że ludzie nie siedzą przed telewizorem, komputerem, nie izolują się, ale starają się propagować zdrowy styl życia i to jest chyba największa wartość – podkreślił Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski


Trzeci etap w powiecie łaskim wygrał Dawid Burczak z SMS Świdnica. Natomiast na czwartym etapie dookoła Buczku najlepszy był Białorusin Dzianis Marchuk. Ostatecznie, w 24. Międzynarodowym Wyścigu Juniorów Po Ziemi Łódzkiej zwytciężył Dzianis Mazur z Białorusi.


- Bardzo dobrze pracowała cała ekipa, która pomagała mi cały wyścig. Tylko dlatego wygrałem. Starałem się pilnować drugiego i trzeciego zawodnika, żeby mi nie odjechali – powiedział na mecie Dzianis Mazur


Drugie miejsce na podium zajął Dawid Burczak z SNMS Świdnica (zajęli 1 miejsce drużynowo) a trzecie zajął Karol Wawrzyniak z grupy Copernicus Toruń. Organizatorem Wyścigu było Stowarzyszenie Akcja Dla Kolarstwa z dyrektorem sportowym Andrzejem Syską na czele.

 


 

Aktualizowany: poniedziałek, 17 lipca 2017 18:25
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski