Reklama
23 Sierpnia 2017 Środa
Dziś imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
Do końca roku zostało 131 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Wywalczyli I ligę – teraz liczą na sponsorów i samorządowców [FOTO]
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 10:45Tenisiści stołowi IKS Start Zduńska Wola zrobili co do nich należało, a nawet więcej – awansowali do I ligi tenisa stołowego. Ekipie z województwa łódzkiego udało się to po raz ostatni 10 lat temu. Ekipie ze Zduńskiej Woli – nigdy wcześniej. Ale gra w I lidze wymaga dużo większego niż dotąd zaplecza finansowego. Liczą na pomoc sponsorów oraz władz samorządowych, bo przecież będą reprezentować miasto, powiat i województwo łódzkie. Oglądający ten mecz z trybun starosta powiatu już obiecał większe wsparcie.

 

Ostatnie piłki meczu Gierak vs Czyszczoń... i ogromny wybuch radości. Drużyna IKS Start Zduńska Wola jako mistrz województw Łódzkiego i Świętokrzyskiego nie zaprzepaściła wyjątkowej szansy awansu do I Ligi tenisa stołowego. Nasi sportowcy oraz wszyscy sympatycy tenisa w naszym regionie bardzo o tym marzyli. I po wielu latach żmudnej pracy od podstaw wreszcie się udało! 

 

- Kluczowym momentem tego spotkania było ustawienie zawodników. Zaskoczyła nas drużyna gospodarzy. Liczyliśmy na to, że ustawią się bardzo podobnie jak w pierwszym meczu. My zmieniliśmy ustawienie, drużyna gospodarzy również zmieniła ustawienie. Oni trafili idealnie, trafili tak samo jak w pierwszym meczu, czyli otwarcie spotkania było bardzo kluczowym momentem. Partia Mozdyniewicz – Kaczmarek bardzo ważna i partia Gierak – Kierski. Któraś z tych gier musiała paść naszym łupem. Nie udało się. Liczyliśmy na gry podwójne, jednak chłopaki na pierwszym stole Wiśniewski / Kaczmarek byli za mocni dla naszych zawodników. 4:2 po deblach. No, Tomasz Wiśniewski, lider tutejszej drużyny bardzo dobrze dysponowany, zrobił komplet 6 punktów w dwóch meczach. No i dzisiaj wspaniała postawa kolegi Przemka Gieraka. Pokazał, że jednak jest klasowym, topowym zawodnikiem, pokazał charakter ogrywając moich zawodników Kierskiego, Czyszczonia. No i nie udało się. Gratuluję drużynie ze Zduńskiej Woli, gratuluję awansu – powiedział po meczu Tomasz Klag grający trener KS Gorce Nowy Targ

 

Do Przemysława Gieraka w pewnym momencie dotarło, że jego mecz jest meczem o wszystko. Przyznaje, że ręka trochę mu drżała, ale starał się wyłącznie skupić na grze, choć nie było to łatwe.

 

- Było widać że drży? Ja widziałem, że drżała, ale trzeba było wytrzymać. 11 najważniejszych punktów zdobyte po mojej stronie. Publiczność? Starałem się wyłączyć i nie myśleć w ogóle o tym, że tam (pojedynek A. Kaczmarka – red.) już jest przegrane, że to jest mecz o zwycięstwo. Każdy punkt był ważny i udało się – mówi Przemysław Gierak, który wygrał w decydującym pojedynku z Jakubem Czyszczoniem.

 

Lider Zduńskowolskiej ekipy, mający również za sobą grę w Niemczech Tomasz Wiśniewski spełnił pokładane w nim nadzieje i w obu meczach zdobył komplet 6 punktów.

 

- Mecz był piękny i emocjonujący do samego końca i tu brawa dla chłopaków, że „nie wymiękli” i że pokazali charakter i zacięcie. Każdy dał z siebie sto procent. Ja musiałem zdobyć 2 punkty a chłopaki mogli. Cieszę się, że dali radę i trafili z formą. Cieszymy się, bo to co sobie założyliśmy przed sezonem, udało nam się zrealizować w stu procentach – powiedział Tomasz Wiśniewski, zapewniając jednocześnie, że na kolejny sezon zostaje w Zduńskiej Woli - Atmosfera jest absolutnie cudowna. Fajnie się zgraliśmy z całą drużyną, kibice też nas niosą dopingiem tak, że aż przyjemnie się gra dla takiej drużyny i przed taką publicznością tak, że zdecydowanie: zostaję.

 

U trenera Bogusława Pabicha radość mieszała się z obawą, czy klub na wyższym szczeblu rozgrywkowym poradzi sobie finansowo. Tym bardziej, że potrzebne będą wzmocnienia składu.

 

- To ogromny sukces. Jak zaczynaliśmy, to nie marzyliśmy że tak będzie. (…) szczęście, łza w oku, cóż tu mówić... (…) Myślimy nad wzmocnieniami bo wiadomo, że w pierwszej lidze poziom jest dużo wyższy. Potrzebujemy sponsorów. Myślę, że tutaj nasze lokalne władze jakoś się zaangażują i wspomogą nas i dopomogą, bo mamy braki we wszystkim tak, że jest gdzie pomagać. Choćby ta sala, która nie spełnia wymogów I ligi. Pierwsze rozmowy już mamy prowadzone, że może będziemy grali w Szkole Podstawowej nr 7, tam jest widownia. Powoli rozwijamy się, ale mam nadzieję, że pieniążki będą większe, które pozwolą nam normalnie funkcjonować. Liczymy na to i prosimy o wsparcie, może jakieś firmy też nas zauważą i wspomogą? Bo pieniądze są wielokrotnie większe potrzebne niż te, które dotychczas mieliśmy – mówi jasno trener Bogusław Pabich

 

Większe wsparcie dla klubu IKS Start Zduńska Wola tuż po meczu zadeklarował starosta Wojciech Rychlik, który razem z kibicami emocjonował się tym spotkaniem na trybunach.

 

- Będziemy im pomagać i to czynimy już zanim oni weszli do pierwszej ligi, bo od kilku lat tutaj klub działa w naszej szkole i staramy się ich wspierać poprzez udostępnienie sali. (…) A teraz, gdy jest wielki sukces, trzeba myśleć, jak ten sukces zbudować i utrzymać bo to jest coś, co jest bez precedensu. Nigdy w Zduńskiej Woli nie mieliśmy tenisa stołowego tak wysoko. Jest to wydarzenie epokowe w naszym regionie, stąd też musimy teraz myśleć o tym, żeby w jakiś spoób ich wesprzeć – stwierdził Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski.


 

 

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski