Reklama
26 Lipca 2017 Środa
Dziś imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
Do końca roku zostało 159 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Piast – pokonany!
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 10 maja 2017 21:18


Gatta Active nie zwalnia tempa. W sobotę odprawiła Clearex Chorzów. Dziś wygrała z Piastem Gliwice. To cenne zwycięstwa tym bardziej, że Rekord zgubił punkty w meczu z Toruniem.

 

Gliwiczanie rozpoczęli mecz przeciwko Gatcie z wyraźnym respektem. Byli wycofani i nastawieni na kontry. Pozwolili naszym piłkarzom narzucić własne tempo gry. Dość powiedzieć, że z wyjątkiem może czterech sytuacji, w pierwszej połowie praktycznie nie zagrozili poważniej bramce której strzegł Dariusz Słowiński. Ta część meczu nie była zbyt porywająca. Ale Gatta znakomnmicie wykonała swoje zadanie. W 12 minucie prowadzenie kocurom dał Arkadiusz Szypczyński, a półtorej minuty później, na 2:0 podwyższył Daniel Krawczyk.

 

To jednak nie była zbyt duża zaliczka. Zwłaszcza, że na drugą połowę, goście z Gliwic wyszli już inaczej nastawieni. Odważniej ruszyli do ataku, wyżej podeszli pressingiem, co od razu przełożyło się na sytuacje podbramkowe. W tym czasie Gatta grała swoje, więc mecz zrobił się o wiele ciekawszy. Bramka kontaktowa przez moment wisiała w powietrzu, ale dzięki dobrej grze defensywnej i bardzo dobremu refleksowi Słowińskiego - nie padła. W 35 minucie Michał Marciniak podwyższył na 3:0. Piast wycofał bramkarza, ale nic mu to nie dało. Gatta zasłużenie wygrała to spotkanie. I tak naprawdę trudno oprzeć się wrażeniu, że bardzo solidna skądinąd drużyna, jaką przecież jest Piast Gliwice, dzisiaj nie zmusiła Gatty do nadmiernego wysiłku.

 

Warto dodać, że sytuacja w grupie mistrzowskiej robi się ciekawa. Zwłaszcza, że potknął się dziś Rokord, który zremisował w Toruniu. To właśnie torunianie będą następnym przeciwnikiem zduńskowolan. To będzie kolejny mecz o wszystko, lecz z pewnością trudniejszy...

fot.: archiwum

 

 

Aktualizowany: sobota, 13 maja 2017 06:20
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski