Dziś imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Piast – pokonany!
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski
środa, 10 maja 2017 21:18

Gatta Active nie zwalnia tempa. W sobotę odprawiła Clearex Chorzów. Dziś wygrała z Piastem Gliwice. To cenne zwycięstwa tym bardziej, że Rekord zgubił punkty w meczu z Toruniem.

Gliwiczanie rozpoczęli mecz przeciwko Gatcie z wyraźnym respektem. Byli wycofani i nastawieni na kontry. Pozwolili naszym piłkarzom narzucić własne tempo gry. Dość powiedzieć, że z wyjątkiem może czterech sytuacji, w pierwszej połowie praktycznie nie zagrozili poważniej bramce której strzegł Dariusz Słowiński. Ta część meczu nie była zbyt porywająca. Ale Gatta znakomnmicie wykonała swoje zadanie. W 12 minucie prowadzenie kocurom dał Arkadiusz Szypczyński, a półtorej minuty później, na 2:0 podwyższył Daniel Krawczyk.

To jednak nie była zbyt duża zaliczka. Zwłaszcza, że na drugą połowę, goście z Gliwic wyszli już inaczej nastawieni. Odważniej ruszyli do ataku, wyżej podeszli pressingiem, co od razu przełożyło się na sytuacje podbramkowe. W tym czasie Gatta grała swoje, więc mecz zrobił się o wiele ciekawszy. Bramka kontaktowa przez moment wisiała w powietrzu, ale dzięki dobrej grze defensywnej i bardzo dobremu refleksowi Słowińskiego - nie padła. W 35 minucie Michał Marciniak podwyższył na 3:0. Piast wycofał bramkarza, ale nic mu to nie dało. Gatta zasłużenie wygrała to spotkanie. I tak naprawdę trudno oprzeć się wrażeniu, że bardzo solidna skądinąd drużyna, jaką przecież jest Piast Gliwice, dzisiaj nie zmusiła Gatty do nadmiernego wysiłku.

Warto dodać, że sytuacja w grupie mistrzowskiej robi się ciekawa. Zwłaszcza, że potknął się dziś Rokord, który zremisował w Toruniu. To właśnie torunianie będą następnym przeciwnikiem zduńskowolan. To będzie kolejny mecz o wszystko, lecz z pewnością trudniejszy...