Reklama
24 Kwietnia 2018 Wtorek
Dziś imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Do końca roku zostało 252 dni.
Reklama
Reklama


 
Zrobili pierwszy krok do awansu
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 07 maja 2017 20:57Tenisiści stołowi IKS Start Zduńska Wola zrobili pierwszy krok do upragnionego awansu do I ligi, gromiąc drużynę z Kielc. Przed nimi jeszcze 3 takie kroki.

 

Drużyna PKS Polonia Białogon z Kielc – mistrz województwa świętokrzyskiego, która jest rywalem zduńskowolan w pierwszym barażu o awans do I ligi tenisa stołowego, była wielką niewiadomą. Nasi tenisiści spodziewali się zaciętego meczu, tymczasem odnieśli nadspodziewanie łatwe zwycięstwo aż 9:1. O tym, że okazali się o klasę lepsi od rywali świadczy nie tylko wynik, ale przede wszystkim styl odniesionego zwycięstwa. Wystaczy powiedzieć, że spotkanie składające się z dziesięciu gier, które zwykle trwają w sumie blisko 2 godziny, zakończyło się po niespełna półtorej. Rywale podobno zagrali w dużym osłabieniu, ale na dzisiejszym półfinale Pucharu Polski, w którym nasz zespół zajął 3 miejsce za dwiema pierwszoligowymi drużynami, ponownie pokonał kielczan, grających już ze swoimi najsilniejszymi zawodnikami, tym razem 4:0. To świetnie rokuje w barażowym rewanżu, który rozegrany zostanie w Kielcach już w następną sobotę.

 

- Liczyłem, że tamta drużyna będzie trochę silniejsza i większy opór postawi. Natomiast nasi zawodnicy zagrali to, co mieli zagrać. Było wszystko dobrze – chwali swoich tenisistów trener Bogusław Pabich.

 

- Ważny był ten mecz, żebyśmy wygrali wysoko, jak zakładaliśmy. 9:1 to jest wynik na tyle wysoki, że właściwie można być pewnym prtzejścia do tego głównego etapu rozgrywek. Nawet jeśli się bardzo wzmocnią, to musiałaby się stać jakaś tragedia, żebyśmy ten dwumecz przegrali – mówi zawodnik IKS Start Tomasz Wiśniewski.

 

Jeśli zduńskowolanie wygrają rewanż w Kielcach, zostaną mistrzami rejonu dwóch województw: łódzkiego i świętokrzyskiego. I wówczas, w decydującym starciu o awans do I ligi, spotkają się z dwumeczu z mistrzem rejonu województw podkarpackiego i małopolskiego.

 

Oto mistrzowie województwa łódzkiego. Od lewej: Przemysław Gierak, Dominik Ciszewski, Tomasz Wiśniewski, Andrzej Kaczmarek i Piotr Pabich, oraz trener – Bogusław Pabich.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: niedziela, 07 maja 2017 21:03
 

Komentarze 

 
#1 Kozira 2017-05-08 13:50
Gratulacje :) Trzymam kciuki za dalsze sukcesy :)księgowa Wałbrzych
: jamamfirme.pl/.../
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski