Powiat nagrodził sportowców [FOTO] | Ezdunska - Portal informacyjny Zduńskiej Woli
Reklama
18 Sierpnia 2018 Sobota
Dziś imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Do końca roku zostało 136 dni.
Reklama
Reklama

 
Powiat nagrodził sportowców [FOTO]
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 04 lutego 2017 17:58Za wysokie osiągnięcia sportowe w skali międzynarodowej i krajowej w roku 2016, Zarząd Powiatu Zduńskowolskiego wyróżnił 23 zawodników, w tym 7 nagrodą pieniężną w wysokości 1 000 zł oraz 17 nagrodami rzeczowymi i 7 trenerów w tym 6 nagrodami pieniężnymi w wysokości 500 zł oraz 1 nagrodą rzeczową. Uroczysta gala była w piątek na PMOSie

NAGRODZENI:
TOMASZ RATAJCZYK – z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola
Tomasz jest złotym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików w rzucie młotem
w Słubicach ze znakomitym wynikiem 57,9 (pięćdziesiąt siedem i dziewięć dziesiątych) metra. Zdobył tytuł mistrza zawodów międzywojewódzkich w rzucie młotem oraz w rzucie dyskiem. Jest członkiem kadry województwa młodzików. Ma szanse w tym roku wystartować w mistrzostwach świata które odbędą się w Kenii oraz w Igrzyskach Młodzieży na Węgrzech.

MARIA PIONTEK – z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola
Maria zajęła 7 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w rzucie młotem w Suwałkach, jest członkinią kadry narodowej. Maria to najlepsza zawodniczka w swojej kategorii wiekowej w naszym województwie. Poza życiem sportowym jest studentką wydziału prawa w Łodzi.
SZYMON STASIAK – z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola
Szymon wywalczył 7 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w rzucie młotem w Suwałkach. Jest członkiem kadry narodowej B oraz najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej w naszym województwie.
BŁAŻEJ BOMBA – z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola
Błażej zajął 5 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w rzucie młotem we Wrocławiu. W 2016 roku legitymował się 3 wynikiem w kraju. Jest członkiem kadry narodowej B oraz najlepszym zawodnikiem w swej kategorii w naszym województwie.
MATEUSZ WROŃSKI – również z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola
Mateusz zajął 7 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w rzucie oszczepem we Wrocławiu oraz 1 miejsce na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego również w tej samej kategorii.
PATRYK KRUPIŃSKI z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola
Patryk zajął 9 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 400 m w Suwałkach. Jest on jednym z lepszych zawodników na tym dystansie w naszym województwie. Patryk jest członkiem kadry narodowej B. W roku bieżącym będzie walczył w halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu oraz starał się o prawo startu w Mistrzostwach Europy we Włoszech.
KAROLINA BOMBA – także z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola
Karolina zajęła 6 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w rzucie młotem w Słubicach. Jest najlepszą zawodniczką w swojej konkurencji w naszym województwie. Gdyby nie kontuzja, której doznała podczas konkursu zdobyła by medal na Mistrzostwach Polski. Karolina ma szanse wystartować w tegorocznych Igrzyskach Młodzieży na Węgrzech.
KAMILA BŁASZCZYK – z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska WolaKamila zajęła 4 miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w rzucie młotem we Wrocławiu. Jest jedną z lepszych zawodniczek w rzucie młotem w województwie łódzkim.
BARTOSZ KLIMEK – z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola
Bartosz zajął 16 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 1500 metrów. Jest zawodnikiem legitymującym się 3 wynikiem w kraju oraz uczestnikiem Mistrzostw Polski Halowych w Spale na których zdobył 12 miejsce, uczestnik Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Bartosz jest członkiem kadry narodowej B. W tym roku będzie walczył o minimum uprawniające go do startu w Mistrzostwach Świata w Kenii.
TOMASZ SZEWCZYK - trenera zawodników z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Park Zduńska Wola
Podopieczni Pana Tomasza startowali w finałach Mistrzostw Polski plasując się na czołowych miejscach. W ubiegłym roku jego zawodnicy zdobyli we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez Ministerstwo Sportu 58 punktów, plasując klub na 1 miejscu w powiecie zduńskowolskim i czołowym miejscu w województwie łódzkim. Pan Tomasz jest trenerem kadry narodowej klasy B.
KRZYSZTOF KACZMAREK –z Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Zduńskiej Woli
Krzysztof zdobył złoty medal w rzucie dyskiem oraz srebrny medal w pchnięciu kulą podczas Mistrzostw Europy Niepełnosprawnych w Turcji. Krzysztof wywalczył również I miejsce w Mitingach Międzynarodowych w Słubicach i Bydgoszczy.
DAWID KĘPNIAK – z Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Zduńskiej Woli
Dawid jest czołowym zawodnikiem klasy okręgowej oraz wice liderem w zdobytych bramkach. Od dziecka jest zawodnikiem piłki nożnej w klubie MKS Zduńska Wola. Pozycja, którą zajmuje na boisku to napastnik. Wspólnie z drużyną MKS Zduńska Wola uczestniczy w rozgrywkach sieradzkiej ligi okręgowej. W rundzie jesiennej sezonu 2016/17 jest vice liderem najlepszych strzelców ligi, z dorobkiem 21 goli,
a w Pucharze Polski zdobył 9 goli.

Kacper Rybczyński również z Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Zduńskiej Woli
Kacper zajął 5 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach, drugie miejsce na Mistrzostwach Województwa jak również drugie miejsce w Mistrzostwach Makroregionu młodzików – wszystkie w rzucie młotem.
MARCIN KUŹNIAREK – także z Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Zduńskiej Woli
Marcin zajął 6 miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Jeleniej Górze
w rzucie młotem oraz posiada I klasę sportową.

ANDRZEJ SULIŃSKI – trener zawodników z Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Zduńskiej Woli, który w roku ubiegłym zdobył dwa medale w Mistrzostwach Polski Weteranów w lekkoatletyce.
ADRIAN MANIEWSKI – z Klubu Motorowodnego „Ślizg – Zduńska Wola”
Adrian zajął 6 miejsce na Mistrzostwach Świata w formule 4 oraz zdobył tytuł Mistrza Polski w sezonie 2016 w sportach motorowodnych.
DARIUSZ MANIEWSKI – trener zawodnika z Klubu Motorowodnego „Ślizg – Zduńska Wola”
Pan Dariusz jest trenerem towarzyszącym swojemu podopiecznemu na wszystkich zawodach i treningach. Stara się zawsze aktywnie motywować swojego zawodnika i cały zespół do walki. Dba o plan treningów, a także - co najważniejsze - ma wiele pomysłów na udoskonalenie sprzętu oraz techniki prowadzenia łodzi. Przez swoją ciężką pracę rozpoznawany na arenie międzynarodowej jako jeden z najbardziej zaangażowanych trenerów.
MARCEL JAROSŁAWSKI - z Integracyjnego Klubu Sportowego „START”
Marcel zdobył 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w Słupsku w skoku wzwyż z wynikiem 150 cm.
MARCIN MIELCZAREK - z Integracyjnego Klubu Sportowego „START”
Marcin zajął 2 miejsce w Mistrzostwach Europy we Włoszech w skoku w dal
z wynikiem 5,30 m oraz 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w Słupsku w skoku w dal z wynikiem 5,15 m.

KAROL KOZUŃ – również z INTEGRACYJNEGO KLUBU SPORTOWEGO „START”
Karol zajął 4 miejsce w Igrzyskach Paraolimpijskich w Brazylii w pchnięciu kulą
z wynikiem 11,3 metra oraz 5 miejsce w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Europy we Włoszech z wynikiem 11,15 metra.

WOJCIECH KIKOWSKI – trener zawodników z Integracyjnego Klubu Sportowego „START”
Trener wielokrotnych medalistów Igrzysk Paraolimpijskich oraz Mistrzostw Świata
i Europy w latach 1998-2016.

DOMINIK TRELLER – ze Zduńskowolskiego Towarzystwa Cyklistów
Dominik w 2016 roku był uczestnikiem wielu wyścigów. Brał on udział we wszystkich Pucharach Polski będących eliminacjami do Mistrzostw Polski i ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podczas kwalifikacji do Mistrzostw Polski
w Świdnicy zajął 27 miejsce, odniósł także dwa zwycięstwa ogólnopolskie w kategorii Juniorzy. Podczas Mistrzostw Polski wywalczył 15 miejsce w jeździe dwójek na czas.

WITOLD SZEWCZYK – także ze Zduńskowolskiego Towarzystwa Cyklistów
Witold był uczestnikiem wielu wyścigów w minionym roku. Brał on udział we wszystkich Pucharach Polski będących eliminacjami do Mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, do udziału w niej zabrakło mu zaledwie kilku punktów. Podczas Mistrzostw Polski, wywalczył 15 miejsce w jeździe dwójek na czas.
KACPER SADOWSKI– ze Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK SOKÓŁ
Kacper wystrzelał 1 i 3 miejsce podczas Zawodów Ogólnopolskich „Strzelanie w sieci 2016" oraz Grand Pri Juniorów Młodszych we Wrocławiu. Udało mu się zdobyć srebrny medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w konkurencji karabin sportowy 3 razy po 10 strzałów, a także Mistrzostwo Polski oraz rekord Polski na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zielonej Górze w konkurencji karabin sportowy 3 razy po 10 strzałów. Po raz czwarty zdobył tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego w konkurencji karabin pneumatyczny.
PAULINA WRĄBEL – ze Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK SOKÓŁ
Paulina zajęła 6 miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu. Wystrzelała również 7 miejsce w kwalifikacjach do Finału Strzelania w Sieci, a w Finale 2 miejsce Paulina zajęła również 15. miejsce w konkurencji karabin sportowy 3x10 strzałów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
JULIA URBANIAK – również ze Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK SOKÓŁ
Julia podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Zielonej Górze zdobyła:
- 6 miejsce w konkurencji pistolet sportowy część szybka młodziczek
- 8 miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny młodziczek
- 9 miejsce w konkurencji pistolet sportowy część dokładna młodziczek
Natomiast podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Białystoku wystrzelała:
- 3 miejsce w konkurencji pistolet sportowy część szybka młodziczek
- 4 miejsce w konkurencji pistolet sportowy część dokładna młodziczek
SZYMON MOJ – także ze Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK SOKÓŁ
Szymon zajął 9 miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zielonej Górze, 1 miejsce w konkurencji karabin sportowy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, 3 miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego oraz 7 miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny w finale Zlotu Orlików- Siedlce.
WOJCIECH SZNAJDER
Który jako wieloletni trener w strzelectwie sportowym, a zarówno prezes Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK SOKÓŁ swoją codzienną, ciężką pracą szkoli młodych strzelców na mistrzów!
MARCIN MATYSIAK trener reprezentacji Łodzi U-12
BARTŁOMIEJ ZALEWSKI trener reprezentacji Polski U-15.
 

Aktualizowany: niedziela, 05 lutego 2017 10:27
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski