Dziś imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Piłkarskie zwycięstwa [FOTO]
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski
poniedziałek, 12 września 2016 10:21

To był bardzo udany weekend dla wszystkich piłkarskich reprezentacji naszego miasta. Swoje mecze wygrały: MKS, Pogoń, MKS 2, obie drużyny z Karsznic.

Pierwsza drużyna MKSu Zduńska Wola rozegrała piąte spotkanie w Sieradzkiej Klasie Okręgowej. Na wyjeździe zmierzyła się z Orkanem Buczek. W pierwszej połowie już w 13’ prowadzenie objęli gospodarze. Tuż po przerwie, w 51’ dołożyli drugiego gola. Ale MKS wybrnął z opresji hat trickiem Dawida Kępniaka, który trafiając w 53’, 72’ i 79’ i zapewnił MKSowi cenne zwycięstwo na trudnym terenie, dające mu 8. pozycję w tabeli.

Ze zwycięstwa cieszyć się mogła również 2 drużyna tego klubu, która przed własną publicznością pokonała MUKS Wróblew aż 7:2. Gole dla naszego zespołu strzelili: Łukasz Jendrychowski 35',49',66', Kacper Kępiński 43', Łukasz Fendor 69', Krystian Dawid 81', Robert Olejnik 84'.

Wygraną odnotowała także Pogoń. Jednak zwycięstwo ze Słowianem Dworszowice nie przyszło łatwo. W pierwszej części tego ciekawego i dynamicznego spotkania, Słowian miał co najmniej tyle samo dogodnych sytuacji do zdobycia gola co Pogoń i gra była bardzo wyrównana. Dopiero w drugiej połowie, gospodarze przechylili szalę na swoją korzyść: na 1:0 trafił w 56’ Artur Górzawski. Na 2:0 w 61’ podwyższył Grzegorz Kaleta a na 3:0 w 86’ Kamil Endler. Goście zdobyli honorowego gola w 89’. Po tym zwycięstwie Pogoń awansowała na 3 miejsce w tabeli okręgówki, tracąc 5 pkt do Unii Sulmierzyce.

Z drużyn kobiecych MKS Pauzował, natomiast piłkarki Pogoni rozegrały pucharowe spotkanie z Wojownikiem Skierniewice. Nasze dziewczęta również wygrały zdecydowanie 5:2. Gole zdobyły: Justyna Kubik 3’, Natalia Gierczak 11’, Aleksandra Gębarowska 52’, Martyna Kowalska 65’ 74’.

Bardzo dobrze zaprezentowały się również obie drużyny z Karsznic. KS Karsznice – beniaminek Sieradzkiej Klasy A, pokonał u siebie aż 5:1 TS Gruszczyce. Co ciekawe, po 11 minutach… przegrywał 0:1. Zwycięstwo zapewnił sobie golami: Jakuba Michalaka 50’ , Przemysława Adamczewskiego 86’, oraz hat trickiem Marcina Janickiego 30’, 31’, 39’.

Z kolei występujący w Klasie B KKS Olimpia Karsznice wygrała u siebie 3:1 z ULKS Zryw Brzeźnio.

fot: L. Kulma, K. Kochelak