Dziś imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Porażka piłkarzy Gatty
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski
poniedziałek, 12 października 2015 11:13

Gatta Active poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie. W Chojnicach przegrała z Red Devil 1:5 i spadła na  5. miejsce w tabeli.

Gatta jako wicemistrz Polski i drużyna z dużymi aspiracjami była typowana na faworyta tego pojedynku. Ale drużyna z Chojnic we własnej hali już dwukrotnie w tym sezonie wygrywała i dlatego mecz zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Pierwsza połowa była dość spokojna, ale piłkarze obu zespołów mieli po kilka okazji do zdobycia gola. W naszej drużynie nie wykorzystali ich: Stanisławski, Szymczak, Olczak i Marciniak. Trafił za to Sobański dając diabłom prowadzenie. Po przerwie, w 24 minucie Kriezel podwyższyły na 2:0. W tym momencie Gatta wycofała bramkarza, ale zduńskowolanie nie mieli dobrego dnia na taka strategię gry. Już kilkadziesiąt sekund później stracili trzeciego gola. Co prawda chwilę poźniej Michał Szymczak zdobył gola dla Gatty, ale w odpowiedzi Adam Miłosiński musiał wyjmować piłkę z siatki jeszcze dwukrotnie i Gatta przegrała z Red Devils Chojnice 1:5. Ta porażka zepchnęła zduńskowolan na 5. miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Najbliższe spotkanie Gatta rozegra 24 października. Na wyjeździe zmierzy się z Nbit Gliwice.