Reklama
22 Lipca 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Do końca roku zostało 163 dni.
Reklama
Reklama

 
Lekkoatleci na medal(e) [FOTO]
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 06 października 2015 19:50


Aż 19 medali zdobyli ostatecznie nasi lekkoatleci na rozegranych w Rosji Światowych Igrzyskach Federacji IWAS. W kadrze naszego kraju, brylowali lekkoatleci wywodzący się ze Zduńskiej Woli
.

Polscy lekkoatleci uczestniczący w Soczi w Światowych Igrzyskach Federacji IWAS (Międzynarodowa Federacja Sportowców na Wózkach i po Amputacjach) wrócili już do domu. W kadrze trenowanej przez Wojciecha Kikowskiego jest wielu dawnych lub obecnych reprezentantów zduńskowolskiego klubu Start. Do osiągnięć, o których pisaliśmy w artykule 2 października, dołożyli kolejne medale i znakomite wyniki ostatnich dni zakończonych w piątek zawodów.
W skoku w dal, w kategorii T36 czwarte miejsce zajął Mariusz Sobczak z wynikiem 5,02, a brązowy medal zdobył Marcin Mielczarek, oddając skok na odległośćœ5,11 m.
W kategorii kobiet wystąpiła Marta Langner, zdobywając brązowy medal z wynikiem 4,29, jedynie 4 cm gorszy od swojego rekordu życiowego.
Swój drugi srebrny medal zdobył Paweł Piotrowski oddając rzut dyskiem na odległość 36,12 m. W pchnięciu kulą zajął natomiast 4 miejsce z rekordem życiowym 13,84.
W konkurencjach lekkoatletycznych, w klasyfikacji medalowej Polska zajęła trzecie miejsce zdobywając 7 złotych, 4 srebrne i 8 brązowych medali. Wyprzedzili nas jedynie Rosjanie i Bułgarzy.
Po krótkim odpoczynku, Marta, Marcin, Paweł i Mariusz udadzą się na zgrupowanie do Wisły, by pod okiem trenera Wojciecha Kikowskiego szlifować formę na Mistrzostwa Świata w Katarze, na które wyjadą 17 października.

fot. Marcel Jarosławski








See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama




                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski