Reklama
18 Sierpnia 2017 Piątek
Dziś imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Do końca roku zostało 136 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Lekkoatleci na medal(e) [FOTO]
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 06 października 2015 19:50


Aż 19 medali zdobyli ostatecznie nasi lekkoatleci na rozegranych w Rosji Światowych Igrzyskach Federacji IWAS. W kadrze naszego kraju, brylowali lekkoatleci wywodzący się ze Zduńskiej Woli
.

Polscy lekkoatleci uczestniczący w Soczi w Światowych Igrzyskach Federacji IWAS (Międzynarodowa Federacja Sportowców na Wózkach i po Amputacjach) wrócili już do domu. W kadrze trenowanej przez Wojciecha Kikowskiego jest wielu dawnych lub obecnych reprezentantów zduńskowolskiego klubu Start. Do osiągnięć, o których pisaliśmy w artykule 2 października, dołożyli kolejne medale i znakomite wyniki ostatnich dni zakończonych w piątek zawodów.
W skoku w dal, w kategorii T36 czwarte miejsce zajął Mariusz Sobczak z wynikiem 5,02, a brązowy medal zdobył Marcin Mielczarek, oddając skok na odległośćœ5,11 m.
W kategorii kobiet wystąpiła Marta Langner, zdobywając brązowy medal z wynikiem 4,29, jedynie 4 cm gorszy od swojego rekordu życiowego.
Swój drugi srebrny medal zdobył Paweł Piotrowski oddając rzut dyskiem na odległość 36,12 m. W pchnięciu kulą zajął natomiast 4 miejsce z rekordem życiowym 13,84.
W konkurencjach lekkoatletycznych, w klasyfikacji medalowej Polska zajęła trzecie miejsce zdobywając 7 złotych, 4 srebrne i 8 brązowych medali. Wyprzedzili nas jedynie Rosjanie i Bułgarzy.
Po krótkim odpoczynku, Marta, Marcin, Paweł i Mariusz udadzą się na zgrupowanie do Wisły, by pod okiem trenera Wojciecha Kikowskiego szlifować formę na Mistrzostwa Świata w Katarze, na które wyjadą 17 października.

fot. Marcel Jarosławski
See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski