Dziś imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

MKS i Pogoń - na tarczy
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski
niedziela, 27 września 2015 17:58

Obie piłkarskie reprezentacje naszego miasta niestety przegrały swoje ligowe spotkania. Wczoraj MKS uległ Czarnym Rząśnia a dziś Pogoń - MULKSowi Łask.

MKS w meczu z Czarnymi Rząśnia słabo zagrał zwłaszca pierwszą polowę. Rząśnianie bezlitośnie wykrzystali błędy w obronie naszego zepołu i już po piewrszych 45 minutach prowadzili aż 3:0. Taką stratę niezwykle ciężko odrobić, zwłaszcza wtedy, gdy gra się nie układa. Na początku drugiej części zduńskowolanie strzelili gola, a później jeszcze dołożyli srugiego za sprawą Łukasza Rakowskiego, który z rzutu wolnego huknął pod poprzeczke a piłka odbijając się od nie spadła tuż za linią brankową, ale pilkarzom Romualda Solarka zabrakło już czasu, sił i pomysłu na to, aby chociaż zdobyć 1 punkt z dobrze prezenrującym się zespołem z Rząśni. I przegrali ostatecznie 2:3.
Pogoń w meczu na szczycie podejmowała dziś wicelidera MULKS Łask. Piłkarze Grzegorza Kalety momentami grali lepiej od łaskowian, ale zabraklo im skuteczności. Po pierwszej polowie przegrywali 1:2. Tuż po wznowieniu zdobyli gola na remis i wydawało się, że są w stanie wygrać ten mecz. Niestety 2 fatalne błędy w obronie pogrzebały tę szansę. piłkarze z Łasku wykorzystali je bez trudu i wyszli na bezpieczne dwubramkowe prowadzenie. Gol w ostatnich minutach zmniejszył tylko rozmiary porażki, lecz Pogoń nie zdołała już mienić losów tego spotkania i przegrała z MULKS Łask 3:4.

fot: Lech Kulma