Reklama
21 Marca 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Do końca roku zostało 286 dni.
Reklama
Reklama

 
Skorzystaj z darmowego przejazdu liniami MPK
Komunikacja - Wiadomości
Wpisany przez Paweł Streflik   
wtorek, 21 września 2010 11:27

alt

Dziś Europejski Dzień Bez Samochodu, z tego tytułu MPK Zduńska Wola na terenie miasta bezpłatnie przewozi pasażerów. Akcja jest kulminacyjnym etapem kampanii Tygodnia Zrównoważonego Transportu, która propaguje bardziej ekologiczny sposób poruszania się po mieście. Do późnego wieczora pasażerowie komunikacji miejskiej mogą bezpłatnie przemieszczać się w obrębie naszego miasta.

 

Zduńska Wola przyłączyła się do kampanii, w ten sposób zwiększając świadomość ekologiczną mieszkańców miasta. Kampania ma za zadanie skłonić zduńskowolan do korzystania z innych rodzajów transportu, ograniczających częściowo lub w całości emisję spalin do środowiska. Autobusy MPK kursują normalnie a za przejazd pasażerowie nie ponoszą żadnych opłat. Od rana na Placu Wolności pracownicy MPK prowadzą stoisko przy jednym z miejskich autobusów. Zaintersowani moga dowiedzieć się więcej o połączeniach, opłatach i samej idei dzisiejszej akcji.

 

- Komunikacja miejska jest zdecydowanie tańszym środkiem transportu niż samochód osobowy. Za około 130 zł możemy kupić bilet miesięczny, który gwarantuje nam przejazd wszystkimi liniami MPK dostępnymi na terenie całego powiatu. Transport miejski jest przede wszystkim bezpieczny, szybki i co najważniejsze bezkolizyjny. Myślę, że gdybyśmy organizowali takie akcje częściej liczba pasażerów transportu miejskiego wzrosła by wprost proporcjonalnie do spadku użytkowników samochodów osobowych – powiedział nam Krzysztof Jędrzejewski, prezes zduńskowolskiego MPK.

 

Kampania Zrównoważonego Transportu prowadzona jest w większości dużych miast w Polsce. Promuje ograniczenia korzystania z samochodu na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu jak na przykład rower.


Czytaj także:

www.mpk.zdunskawola.net


Aktualizowany: środa, 22 września 2010 11:31
 

Komentarze 

 
#1 2010-09-25 07:48
A kto broni panu Jędrzejewskiemu częściej organizować takie akcje. To on jest prezesem zarządu i on decyduje o tym ile ma kosztować bilet , a może na początek co drugi przejazd bezpłatny.?
Prezesie do roboty a nie opowiadać głupoty!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski