Reklama
20 Września 2017 Środa
Dziś imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Do końca roku zostało 103 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Imprezy
Urodzinowy popis „Arabeski” [FOTO]
Rozrywka - Imprezy
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 13:42
Zespół Tańca Nowoczesnego „Arabeska” obchodzi swoje 15-te urodziny. Talent młodych artystek zduńskowolanie mogli podziwiać w trakcie trzech jubileuszowych koncertów w piątek i sobotę. Publiczność, która po brzegi wypełniła salę Miejskiego Domu Kultury w Karsznicach miała okazję w trakcie tych występów zachwycać się nie tylko tańcem, ale także śpiewem. A całości dopełniały komputerowe wizualizacje.Zespół Arabeska już od 15 lat działa w Miejskim Domu Kultury. Jego twórczynią oraz instruktorką Aneta Barton. Jubileuszowe koncerty na scenie w Karsznicach były podsumowaniem wieloletniego dorobku zespołu. Fascynujące choreografie, barwne stroje, profesjonalne a wręcz brawurowe wykonania układów tanecznych przez dziewczęta z „Arabeski” wzbudzały niekłamany zachwyt bardzo licznie zgromadzonej publiczności, która nagradzała te występy gromkimi brawami. Urodziny zespołu Anety Barton okrasili występami zaproszeni goście, m.in. Agata Biernat – wicemistrzyni Polski w tańcu jazzowym, wicemiss Polonia 2009 r. oraz wychowankowie Miejskiego Domu Kultury: Martyna Rychlik, Adam Furmańczyk, Paulina Kopciuch i Michał Oleszczyk – z Klubu Piosenki Artystycznej Andrzeja Wawrzyniaka i Przemysława Rybaka. Na scenie zobaczyliśmy także inne zespoły taneczne działające w MDK-u a także związaną z Arabeską Magdalenę Wasylik, znaną z występów w programie „The Voice of Poland”. Znakomitym uzupełnieniem scenicznych popisów były komputerowe wizualizacje przygotowane przez Mariusz Fraszczaka.


Łzy wzruszenia i potok ciepłych słów kierowanych przez Anetę Barton do jej tancerek oraz szczere, pełne uznania podziękowania dla Anety Barton ze strony dziewcząt z zespołu i ich rodziców stały się kulminacją całego jubileuszu. Obecny na urodzinach „Arabeski” prezydent Piotr Niedźwiecki do gratulacji dla dziewcząt oraz instruktorki dołączył nagrody pieniężne – w sumie 2,5 tys. zł.


Aktualizowany: poniedziałek, 29 kwietnia 2013 13:45
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski