Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Innowacyjna drukarnia
Wiadomości - Gospodarka
Wpisany przez Paweł Perdek   
piątek, 19 lutego 2010 16:10
alt

Drukarnia Centrum ze Zduńskiej Woli jako pierwsza w Polsce wdrożyła nowoczesną technologię druku WaterLess. Uruchomienie nowej linii produkcyjnej było możliwe dzięki udziałowi Drukarni Centrum w programie „Gospodarka, innowacyjność, przedsiębiorczość” w ramach RPO Województwa Łódzkiego. Wniosek złożony przez zduńskowolskich drukarzy okazał się na tyle atrakcyjny, że otrzymał unijne dofinansowanie.

 

W piątek w siedzibie Drukarni „Centrum” zaprezentowano nową linię produkcyjną przedstawicielom samorządu wojewódzkiego i władzom miasta. Do Zduńskiej Woli przyjechali również przedstawiciele japońskiej firmy Toray Industries, która wdraża na całym świecie technologię WaterLess.

 

Technologia WaterLess to najprościej rzecz ujmując drukowanie bez użycia wody. Dzięki niej można też zadrukowywać materiały, które do tej pory przy zastosowaniu tradycyjnych metod druku offsetowego skutecznie opierały się farbie drukarskiej - chodzi przede wszystkim o blachę i tworzywa sztuczne wykorzystywane do produkcji opakowań.

 

Zastosowanie technologii WaterLess znacząco wpływa na jakość druku. Jednym z najistotniejszych aspektów jej wykorzystania jest efekt ekologiczny. Dzięki WaterLess do minimum można ograniczyć, czy wręcz wyeliminować zanieczyszczenie dużej ilości wody i produkcję makulatury.

 

Wdrożenie technologii WatrerLess w zduńskowolskiej drukarni było możliwe dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Drukarnia Centrum jako jedna z nielicznych firm w regionie sprostała rygorystycznym wymogom instytucji wdrażających projekty innowacyjne. Współpraca fachowców z Centrum z kadrą naukową Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego oraz specjalistami z Japonii zaowocowały uzyskaniem dotacji.

 

- Wszystko zaczęło się od udziału naszej firmy w konkursie na innowacyjną firmę i uzyskaniem certyfikatu. Dzięki temu pojawiła się determinacja, która pozwoliła przebrnąć przez dosyć ciężkie i skomplikowane  procedury. Ale jak widać jest to do zrobienia. Skoro myśmy to zrobili, to innym też powinno się to udać – mówi Michał Owczarek, wiceprezes Drukarni Centrum, który zachęca innych przedsiębiorców do korzystania z tej formy unijnego wsparcia.

 

- Kiedyś Europa Zachodnia miała Plan Marshalla, który pozwolił jej się podnieść. My teraz mamy dotacje unijne. Są to olbrzymie pieniądze i ciężko się spodziewać, żeby to były procedury trwające jeden dzień. To długa i żmudna droga ale jest to do zrobienia – dodaje Michał Owczarek.

 

Dziś zduńskowolska Drukarnia Centrum jest jednym z największych i najpoważniejszych graczy na polskim rynku poligraficznym.

drukarnia_01
drukarnia_01
drukarnia_02
drukarnia_03
drukarnia_04
drukarnia_05
drukarnia_06
drukarnia_07
drukarnia_08

Aktualizowany: piątek, 19 lutego 2010 17:05
 

Komentarze 

 
#5 2015-09-28 18:52
Jaki Michał jak na foto - Ojciec...
Cytować
 
 
#4 2011-10-28 22:05
brawo michał!
Cytować
 
 
#3 2011-07-09 10:41
tekst sponsorowany?
Cytować
 
 
#2 2010-02-21 19:46
Drukarnia drukuje ciekawe akcydensy, ale widziałem ostatnio kalendarz poświęcony nauczycielstwu zduńskowolskiem u.Idea dobra tyle, że może nie do zraalizowania w formie kalendarza lecz folderu lub broszury.Zauważyłem osoby będące w redakcji tego kalendarza i przestałem się dziwić dlaczego wydawnictwo wypuszczone przez bardzo dobrą drukarnię jest takim knotem pod względem merytorycznym i edytorskim. Widać, że ci państwo nie mieli pojęcia o tym co robili.Dlaczego więc oni.Nazwisk nie wymienią bo nie o to chodzi, aoni będą wiedzieć i tak.Kilku nauczycieli w kalendarzu brakło, zdjęcia jakości okropnej, niesmacznie podane, a całość w wyglądzie graficznym na poziomie wręcz fatalnym. Redaktorzy powinny się wstydzić o ile potrafią.A dobra drukarnia niech wyciągnie wnioski.
Cytować
 
 
#1 2010-02-19 20:39
No to super,nareszcie ktoś coś tu robi z pozytywnym skutkiem. GRATULACJE DLA DC
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski