Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Przedsiębiorcy będą doradzać prezydentowi miasta
Wiadomości - Gospodarka
Wpisany przez Paweł Perdek   
piątek, 24 czerwca 2011 14:15

 Prezydent Zduńskiej Woli chce powołać Radę Gospodarczą. Ma to być organ doradczy i opiniujący, w którego skład wejdą przedstawiciele lokalnego biznesu. W ten sposób samorząd chce włączyć środowisko przedsiębiorców w rozwiązywanie problemów miasta ale nie tylko. Przedsiębiorcy mają mieć też realny wpływ na kształtowanie przyszłości Zduńskiej Woli.

 

 

- To nie tylko próba włączenia lokalnego środowiska przedsiębiorców w rozwiązywanie aktualnych problemów miasta ale również stworzenie systemu wspólnych inicjatyw. Ma być on oparty o przygotowane już na przyszłość dokumenty strategiczne i programy wdrażane przez administrację – tłumaczy Paweł Szewczyk, dyrektor Biura Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych w Urzędzie Miasta.

 

Przedsiębiorcy będą mogli też wyrazić swoją opinię w kwestii lokalnego prawa. Ich głos ma być brany pod uwagę również podczas dyskusji na temat założeń budżetowych miasta, ustalania podatków lokalnych, czy strategicznych inwestycji.

 

Samorządowcy nie ukrywają, że inicjatywa powołania Rady Gospodarczej przy prezydencie ma też zaktywizować lokalny biznes do większego zaangażowania się w sprawy miasta. Wypracowanie wspólnych mechanizmów współpracy może bowiem przynieść Zduńskiej Woli wiele korzyści, oczywiście pod warunkiem, że opinia przedsiębiorców będzie uwzględniana przez samorządowców a sama Rada nie będzie tylko martwym organem.

 

Nie ma wątpliwości, że ta swoista synergia może wpłynąć pozytywnie na rozwój miasta i w momencie, kiedy przedsiębiorcy przekonają się, że samorządowcy będą liczyli się z ich uwagami i opiniami spowoduje wzrost zaangażowania biznesu, chociażby w formule partnerstwa publiczno-prywtanego.  

 

 

Pierwsze spotkanie, na którym przedstawiono przedsiębiorcom zarys działania rady, jako organu doradzającego prezydentowi odbyło się 22 czerwca. Wzięło w nim udział ponad 30 przedsiębiorców. Docelowo rada będzie składała się z 20-25 osób spotykających się cyklicznie na w grupach roboczych.

Radę Gospodarczą zarządzeniem powoła prezydent miasta. Będzie ona działała w oparciu o zapisy określone w ustawie o samorządzie gminnym. Pierwsze robocze spotkanie Rady Gospodarczej planowane jest na wrzesień.
 

Komentarze 

 
#42 2011-07-09 10:57
mieć takiego niedanego prezydenta... czy on do wszystkiego potrzebuje doradców? czemu mają służyć takie spotkania? szukaniu sponsorów na następne wybory? trzeba szukać kto postawi jakiś nowy zakład a nie zniszczy(ZWOLTE X) Miasto upada, nie powstaje żaden nowy zakład produkcyjny ale prezydent ma się dobrze i myśli o ratuszu i przetargach a zaproszenie właściciela Zwoltexu, który zniszczył już parę zakładów to kpina. Jacy doradcy takie miasto...
Cytować
 
 
#41 2011-07-06 10:17
Czytam dzisiaj artykuł w Siedmiu Dniach o Radzie Gospodarczej, gdzie prezydent mówi o szukaniu sposobu na ożywienie przedsiębiorczo ści. Nie potrzeba rady, wystarczą dobre chęci i dobre wykorzystanie obecnych zasobów.
Zerkam na stronę urzędu i widzę:
zdunskawola.pl/.../...
Wypada dbać o to, co już jest.
Cytować
 
 
#40 2011-07-02 12:36
mam nadzieję, że służby Pana Prezydenta czytają zduńskowolskie portale. Zatem: proszę zadać pytanie na tej "radzie": czy prawdą jest, że Zwoltex dał wypowiedzenia wszystkim pracownikom z umowami na czas nieokreślony? Czy prawdą, że będzie dawał im teraz umowy m-czne? ( poorzednie drąc?). Czy tego będzie Pana uczył ten Prezes Pana- Panie Prezydencie? Zada Pan to pytanie? Czy ma Pan to w d...ie? Co się dzieje w tym mieście? Gdzie prawo? Co wyczyniają z ludźmi? Czy władzę to obchodzi?
Cytować
 
 
#39 2011-06-30 21:05
1. Ulgi dla inwestorów.
2. Inwestor strategiczny.
3. Poprawa infrastruktury.
4. Miejsca pracy.
5. Wzbogacenie mieszkańców.
6. Większa liczba prywatnych firm.
7. Kapitał zostaje w mieście.
8. Lepszy wizerunek.
9. Więcej fajnych imprez.
10.Zadowoleni mieszkańcy.
Proste ale jakże trudne.
Cytować
 
 
#38 2011-06-30 15:44
doradztwo ? niech pójdą do ŻAK-a (Zduńska Wola) - nauczą się wtedy przynajmniej czegoś......i póżniej niech doradzają :))
Cytować
 
 
#37 2011-06-30 05:34
posadkę załatwiła mu teściowa, a nie on sam...a jesli chodzi o przedsiębiorców to faktycznie jakoś zaprosili chyba tylko tych, co do których wiedzieli, że nie będą szumieć na spotkaniu i wskazywać konkretnych oczekiwań..zbliżają się wybory i trzeba znowu jakiś ochłap w postaci pseudo-doradczych spotkań rzucić przedsiębiorcom , żeby potem powiedzieli, że ten prezydent to jest gość...ludzie nie dajcie się omamić.i co niby ta rada gospodarcza ma zrobić, skoro klimat gospodarczy w mieście jest taki, że jedna osoba blokuje wszystkie inwestycje zewnętrznych inwestorów??
Cytować
 
 
#36 2011-06-28 18:33
a na tym zdjęciu to faktycznie widać, tych co "coś" fajnego robią: fajnie kantują Państwo. Znam jednego z tego zdjęcia ( taki duży, siwy). Smieje się z Pana prezydenta do rozpuku, wyciąga łapy po każdą dotację unijną, ubiega się o każdą ulgę i preferencję ( ma rację- Państwa daje, trzeba brać). Tyle tylko, żeby inwestował w tą zduńskowolską fabrykę, pomagał ludziom! Ale gdzie tam! Dają to bierze i ma polewkę z tego, że Mu dają. Cytuję kovalik:
I jeszcze jedno, widać że są jeszcze ludzie, którzy również z pasją robią fajne rzeczy bezinteresownie (to w odniesieniu do Ferika), także nie widać zbyt wiele osób w tym mieście, którym coś się po prostu chce i konsekwentnie to robią. Tyle i kilka przykładów:
ezdunska.pl/.../...
ezdunska.pl/.../...
ezdunska.pl/.../...
Cytować
 
 
#35 2011-06-28 14:13
Oj... nie nie. Oni raczej chcą sobie pogadać za naszą kasę. Cokolwiek pozałatwiać dla siebie , powtarzam: dla siebie.
Cytować
 
 
#34 2011-06-28 13:36
Można powiedzieć, jaki Pan, taka Rada! Ale chyba ważniesze jest pytanie : po co ta Rada? Otóż znając pracowitość pomysłodawcy, tworzy kolejną zasłonę (niekoniecznie dymną).
Cytować
 
 
#33 2011-06-28 09:20
słuszna inicjatywa... do łopat nieroby. A nie doradzać samemu potrzebując rady. Cytuję oceniacz:
tak, tak Panie Szewczyk. Idź Pan porobić łopatą, bo i tak Cię znają z najgorszej strony. Nie mądrzyj się, bo nic z tego nie wynika. Weź się do uczciwej roboty a zyskasz przyjaciółCytuję kovalik:
I jeszcze jedno, widać że są jeszcze ludzie, którzy również z pasją robią fajne rzeczy bezinteresownie (to w odniesieniu do Ferika), także nie widać zbyt wiele osób w tym mieście, którym coś się po prostu chce i konsekwentnie to robią. Tyle i kilka przykładów:
ezdunska.pl/.../...
ezdunska.pl/.../...
ezdunska.pl/.../...
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski